REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Taco Hemingway powraca z nowym albumem „Szprycer”. Możesz go pobrać za darmo

Taco Hemingway - jeden z najambitniejszych i najciekawszych raperów młodego pokolenia - powraca. Posłuchajcie albumu „Szprycer”.

31.07.2017
0:27
taco hemingway - szprycer - nowa płyta
REKLAMA
REKLAMA

Jak zapowiedział, tak zrobił. Taco Hemingway podczas tegorocznego Open’era obiecał, że nowa płyta ujrzy światło dziennie jeszcze w lipcu. Artysta dotrzymał słowa, a nowy krążek zadebiutował tuż przed północą, w niedzielę, 30. lipca. Jest to minialbum, który najpewniej będzie traktowany jako nowa EP-ka autora.

Taco Hemingway - „Szprycer” to dziewięć nowych utworów.

taco hemingway - szprycer - nowa płyta class="wp-image-90902"

Na nowej płycie znajdziemy dziewięć kawałków:

 1. Nostalgia
 2. Chodź
 3. Tlen
 4. Głupi Byt
 5. Dele
 6. I.S.W.T.
 7. 35
 8. Karimata (mute)
 9. Saldo ’07

Słowa jak zwykle napisał Taco Hemingway, czyli właściwie Filip Szcześniak. Za muzykę i produkcję odpowiada doskonale znany z poprzednich albumów Rumak, jednak w trzech utworach usłyszymy bity trzech innych twórców o pseudonimach Zeppy Zepp, Borucci i Duit.

Taco Hemingway jak zwykłe udostępnił całą płytę za darmo.

Płyty „Szprycer” możemy posłuchać w wielu miejscach jednocześnie. Album można pobrać w formacie MP3 lub jako torrent (tak, całkowicie legalnie), a dodatkowo wszystkie utwory są też dostępne na Youtubie. Pierwszy kawałek, „Nostalgia”, doczekał się też teledysku.

W momencie gdy piszę te słowa, nowa płyta nie jest jeszcze dostępna w serwisach streamingowych, ale jego pojawienie się jest z pewnością kwestią czasu. Fizyczną kopię EP-ki „Szprycer” można też zamówić na stronie wydawnictwa. Przewidywana data wysyłki to 24 sierpnia.

Taco Hemingway to jeden z najbardziej obiecujących polskich raperów.

REKLAMA

Z nową płytą wiążę duże nadzieje. Poprzednie albumy wyróżniały się dobrymi tekstami i ciekawymi historiami prowadzonymi poprzez wszystkie kawałki. EP-ka „Trójkąt Warszawski” mocno wyróżniała się na rynku, ale sukces przyszedł wraz z kolejną EP-ką o tytule „Umowa o dzieło”. Kawałek „Następna stacja” traktujący o warszawskim metrze, dotarł na szczyt Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Późniejsze „Wosk” i „Marmur” okazały się równie dobre, jeśli nie lepsze. Dlatego też „Szprycer” ma wysoko postawioną poprzeczkę. Bardzo liczę na to, że ponownie się nie zawiodę. Zabieram się za słuchanie!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA