REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zwiastun The Rain rozwiewa wiele moich obaw. Ten serial może być naprawdę dobry

Dobrych opowieści postapokaliptycznych nigdy za wiele. Czy The Rain będzie należał do tej grupy? Miałem duże wątpliwości, czytając pierwsze opisy serialu. Zwiastun nie tylko mnie uspokoił, ale i zaintrygował.

23.04.2018
12:51
The Rain zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Nie wiem czemu, ale fantazje science-fiction na tematy postapokaliptyczne jakoś szczególnie mnie fascynują. Mad Max i Fallout to dla mnie absolutne perełki, uwielbiam też wiele innych dzieł tego gatunku. I z niecierpliwością czekam na kolejny sezon serialu 100.

Nic więc dziwnego, że zaintrygował mnie The Rain, który do tego gatunku należy. Miałem jednak kilka wątpliwości. Po pierwsze, to serial Netfliksa, a ta ostatnio wydaje bardzo nierówne, jeżeli chodzi o poziom, produkcje. Po drugie, to duńska seria, a Duńczycy raczej nie są znani z wysokobudżetowych widowisk. Że o barierze językowej – lubię słuchać aktorów i ich rozumieć – nie wspomnę.

Zwiastun The Rain rozwiewa wiele moich obaw.

Wygląda naprawdę dobrze. Co prawda nie ma tu rozmachu, serial wyraźnie będzie stawiał na kameralną atmosferę, ale przecież to nic złego. Na dodatek tam, gdzie trzeba wykorzystać speców od efektów specjalnych, niczego w prezentowanym materiale nie brakuje. Kamera pracuje dobrze, kadry są ciekawe, zaś akcja i fabuła wydają się mieć ręce i nogi.

REKLAMA

The Rain opowiada historię duńskiego rodzeństwa, które przetrwało apokalipsę. Tę wywołał morderczy wirus przenoszony przez tytułowy deszcz, który zdziesiątkował ludność na świecie. Wspomniane rodzeństwo opuszcza bezpieczny bunkier i odkrywa, jak głosi opis serialu, straszliwą prawdę o losach ludzkości. Wkrótce potem brat i siostra dołączają do grupy innych młodych ocalałych. Razem wyruszają w niebezpieczną podróż przez opustoszałą Skandynawię w poszukiwaniu śladów życia.

Serial pojawi się na Netfliksie 4 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA