REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

The Young Turks, czyli 10 lat newsów na YouTubie

Najpopularniejszy YouTubowy kanał informacyjny The Young Turks, założony przez Cenka Uygura, byłego korespondenta politycznego MSNBC, obchodzi właśnie swoje 10-lecie. To święto nie tylko dla ekipy tworzącej program, a dla całego Internetu.

22.01.2016
14:50
The Young Turks, czyli 10 lat newsów na YouTubie
REKLAMA
REKLAMA

Choć historia The Young Turks sięga jeszcze 2002 roku, to dopiero w 2006 zaczął on regularnie nadawać na żywo w sieci. Początkowo w formie audycji radiowej, by później przekształcić się w codzienny, ponad dwugodzinny program informacyjno-komentatorski, skierowany przede wszystkim do wyborców centrolewicowych. W zeszłym roku świętowano przekroczenie bariery miliarda wyświetleń, a wczoraj dziesiąte urodziny.

Z punktem widzenia gospodarzy można się zgadzać lub nie. Nie można im jednak odmówić wizji i samozaparcia. Bez wieluset milionowego wsparcia, stworzyli w internecie coś, co nie tylko da się oglądać, a przede wszystkim coś, co na siebie zarabia. Życzyłbym sobie kiedyś takich treści po rodzimej stronie YouTube'a.

REKLAMA

Pomimo, że kanał wzbudza największe zainteresowanie w Stanach Zjednoczonych to osoby, którym język angielski nie straszny, znajdą tam codziennie mnóstwo interesujących materiałów, jak chociażby świetny wywiad z Quentinem Tarantino sprzed kilku tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA