REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

„La Bamba” już nigdy nie zabrzmi tak samo. W wieku 83 lat zmarł Trini Lopez, wykonawca hitu

Koronawirus znowu zebrał śmiertelne żniwo w świecie kultury — z powodu powikłań zdrowotnych związanych z COVID-19 w wieku 83 lat zmarł Trini Lopez. Amerykański muzyk i wokalista zasłynął takimi przebojami jak „La Bamba” i „If I Had a Hammer”.

12.08.2020
10:12
trini lopez la bamba koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

O śmierci artysty jako pierwszy poinformował portal Palm Springs Life.  Jak podał Joe Chavira, muzyk i partner biznesowy Triniego Lopeza, piosenkarz zmarł w szpitalu w Palm Springs z powodu komplikacji związanych z koronawirusem. To o tyle znamienne, że wcześniej obaj muzycy zdążyli nagrać piosenkę zachęcającą do wzięcia udziału w zbiórce na rzecz walki z COVID-19:

Talent Triniego Lopeza odkrył sam Frank Sinatra, który po raz pierwszy usłyszał jego śpiew w jednym z klubów nocnych w Las Vegas, a następnie pomógł mu w muzycznej karierze. Jej szczyt przypadł na lata 60., kiedy to Lopez wylansował m.in. takie utwory jak „La Bamba”, „If I Had a Hammer” czy „Lemon Tree”.

Lopez zaliczył również przygodę z aktorstwem — w 1967 r. zagrał w filmie „Parszywa dwunastka”, gdzie wystąpił u boku takich sław jak Charles Bronson i Lee Marvin.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA