REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W środę siedzimy przed TV. Na AXN odbędzie się gigantyczny maraton Gwiezdnych wojen!

Szefostwo stacji AXN zaskarbiło sobie sympatię polskich fanów Gwiezdnych wojen. To właśnie na AXN mogliśmy oglądać ostatnimi czasy wszystkie odsłony starej i nowej trylogii. Ci, którzy to przegapili, powinni zaznaczyć w kalendarzu maraton, odbywający się w Narodowe Święto Niepodległości.

05.11.2015
19:31
Na AXN odbędzie się gigantyczny maraton Gwiezdnych wojen!
REKLAMA
REKLAMA

To będzie naprawdę, naprawdę długa batalia z Gwiezdnymi wojnami. Przygotujcie się na szybką pobudkę i cały dzień spędzony z dziełami George’a Lucasa. W środę 11 listopada, czyli ustawowo wolne od pracy Narodowe Święto Niepodległości, nastawiamy budziki na 6:30, wywieszamy flagi i włączamy kanał AXN. Wtedy bowiem rozpoczyna się emisja „Mrocznego Widma” – pierwszego epizodu kosmicznej sagi. Ci, którzy nie przepadają za małym Anakinem, Jar-Jarem i przesytem komputerowej animacji, mogą obudzić się o 9:15 – w sam raz na „Atak Klonów”.

axn-star-wars-logo

Na AXN zostanie wyemitowane wszystkie sześć epizodów Gwiezdnych wojen, w chronologii zgodnej ze scenariuszem filmów.

Stara trylogia pojawi się na ekranach telewizorów o 14:40. Maraton zakończy „Powrót Jedi”, którego emisja została zaplanowana na 19:30. Pełna rozpiska maratonu Gwiezdnych wojen prezentuje się następująco:

  • 6:30 - Mroczne widmo
  • 9:15 - Atak klonów
  • 12:00 - Zemsta Sithów
  • 14:40 - Nowa nadzieja
  • 17:05 - Imperium kontratakuje
  • 19:30 - Powrót Jedi

Bardzo podoba mi się sposób, w jaki AXN korzysta z prawa na emisję gwiezdnej sagi. Pamiętam, jak lata temu sam chodziłem na maratony Star Wars, do lokalnego kina. Trzy epizody pod rząd były wyzwaniem. Co dopiero sześć odsłon. Chociaż każdą z nich znam już na pamięć, AXN na pewno będzie tworzyć  część tła podczas środowego święta państwowego.

REKLAMA

Wszystkim, którzy z jakiegoś powodu nie mogą oglądać Gwiezdnych wojen na AXN, a chcą przejść przez maraton Star Wars przed premierą „The Force Awakens”, sugeruję nieco bardziej oryginalne podejście. Zamiast oglądać epizody w kolejności 1, 2, 3 ,4 ,5 i 6 albo 4, 5, 6, 1, 2 oraz 3, polecam tak zwaną „Kolejność Machete”, o której możecie przeczytać w języku angielskim W TYM MIEJSCU.

Brawo AXN, Moc jest w was silna.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA