REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka /
  4. Dzieje się

„Zenek” nie trafił jeszcze do kin, a już pojawiają się pierwsze informacje o sequelu

Zenek”, czyli film biograficzny o Zenonie Martyniuku w reżyserii Jana Hryniaka ma trafić do kin 14 lutego, w tegoroczne Walentynki. Teraz pojawiają się pierwsze informacje o tym, że Telewizja Polska, główny producent filmu, rozważa rozpoczęcie prac nad kontynuacją.

28.01.2020
16:45
Zenek - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Zenon Martyniuk to niezwykły fenomen polskiej sceny muzycznej. Artysta disco-polo, który rozpoczynał swoją karierę w latach 80., w ostatnim czasie przeżywa drugą falę popularności. Utwory Martyniuka stanowią stałe szlagiery niemal każdego wesela, a sam muzyk zapraszany jest na liczne uroczystości, jak Sylwester z Jedynką.

Warto zauważyć także, że benefis jego twórczości, emitowany przez TVP 2 2. dnia świąt Bożego Narodzenia obejrzało blisko 4 mln widzów.

Zenek - kadr z filmu class="wp-image-369777"

Gdy pojawiła się informacja o powstaniu filmu biograficznego, skupiającego się na życiu Martyniuka, w Internecie zawrzało. Wiele osób zastanawiało się czy historia Zenka godna jest tego rodzaju produkcji. Pierwszy zwiastun wywołał jednak pozytywne reakcje, dzięki zaprezentowanemu w nich specyficznemu, zdystansowanemu podejściu do tematu opowieści.

Po to śpiewam, żeby ludziom było weselej – mogliśmy usłyszeć w materiale wideo.

Teraz, na dwa tygodnie przed premierą obrazu, dowiadujemy się, że już rozważany jest jego ewentualny sequel.

Zenek Martyniuk udzielił bowiem wywiadu portalowi Interia.pl, w którym zdradził, że:

Film kończy się na wydarzeniach z roku 2004, a część moich przebojów powstała później. (…) usłyszymy [je] najpewniej w drugiej części filmu, która może powstanie, bo taki jest zamiar.

Z tego samego artykułu dowiedzieliśmy się także, że reżyser Jan Hryniak celowo bawił się formą obrazu, aby przyspieszyć jego akcję.

Aby podnieść poczucie autentyzmu, wprowadziłem do akcji narratorów, którzy komentują akcję, wypowiadając się wprost do kamery.

REKLAMA

Reżyser dodał, że podobny zabieg zastosowano w nominowanym do Oscara filmie „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”. Na efekty działania tego zabiegu na odbiór filmu, będziemy musieli poczekać do jego oficjalnej premiery.

Film „Zenek” trafi na ekrany polskich kin 14 lutego tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA