REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serial "Zmierzch" powstanie, ale nie będzie tym, na co niektórzy liczą

W minionym roku w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia, które zelektryzowały fanów sagi Stephanie Meyer. Lionsgate ogłosiło bowiem, że na małe ekrany zmierza serial "Zmierzch" oparty o prozę pisarki. Teraz wiadomo już, jak dokładnie ma wyglądać produkcja, a nowe informacje z pewnością okażą się być dla miłośników wampirzej serii zaskakujące.

06.03.2024
11:02
zmierzch serial animowany lionsgate adaptacja
REKLAMA

W uniwersum "Zmierzchu" sporo się ostatnio dzieje - oprócz tego, że do powieści Stephanie Meyer - "Zmierzch", "Księżyc w nowiu", "Zaćmienie" i "Przed świtem" - co jakiś czas dołączają książkowe spin-offy, to w zeszłym roku okazało się, że Lionsgate planuje na podstawie kultowej sagi stworzyć serial.

Do tej pory na ekranach mogliśmy zobaczyć 5 filmowych adaptacji książek z Kristen Stewart, Robertem Pattinsonem i Taylorem Lautnerem w rolach głównych, przy czym ostatnia część zadebiutowała na dużych ekranach w 2012 r. Nic więc dziwnego, że fani serii dosłownie oszaleli z radości, kiedy wyszło na jaw, że po ponad dekadzie ich ulubiona wampirza rodzina powróci w nowej odsłonie. Tymczasem Lionsgate zdradziło więcej szczegółów i możliwe, że nie wszyscy będą zadowoleni.

REKLAMA

Saga "Zmierzch" zostanie zaadaptowana pod serial... animowany

Podczas gdy ostatnimi czasy spekulowano, kto mógłby pojawić się w rolach Edwarda Cullena i Belli Swan, typując Jennę Ortegę i Jacoba Elordiego, Michael Burn, wiceprezes Lionsgate, rozwiał wszelkie wątpliwości. Podczas wtorkowej konferencji prasowej Burn zapowiedział, że owszem, są plany na serial "Zmierzch", ale nie w wersji aktorskiej, a animowanej. "Myślę, że wzbudzi on spore zainteresowanie" - stwierdził.

Nie wszyscy pewnie będą z tej informacji zadowoleni, bo choć to kolejna nowość w uniwersum "Zmierzchu", niektórzy fani spodziewali się pewnie innej adaptacji. Wiceprezes Lionsgate zdradził, że w planach jest także rozszerzenie serii "John Wick" i dodał, że filmy z Keanu Reevesem w roli głównej zostaną najprawdopodobniej zaadaptowane pod serial. W nadchodzącym czasie oprócz animowanej produkcji na podstawie wampirzej sagi ma pojawić się również serialowa adaptacja cyklu "Harry Potter" autorstwa J.K. Rowling.

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "Twilight: New Moon (3/12) - I Will Never Fail You (2009) HD" na YouTube.

REKLAMA

O serii "Zmierzch" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA