REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Jak oglądać TVP VOD bez reklam?

Platforma streamingowa Telewizji Polskie, czyli TVP VOD ma w swojej bibliotece wiele ciekawych filmów i seriali. Jak uniknąć reklam na TVP VOD? Ile kosztuje dostęp do platformy? Jak za nią zapłacić? I na jakich urządzenia jest dostępna? Zebraliśmy w jednym miejscu wszystko, co musisz wiedzieć o TVP VOD.

05.02.2023
6:01
TVP vod jak ogladac
REKLAMA

Na polskim rynku roi się od zagranicznych platform streamingowych – od Netflixa przez Disney+ po ostatnio ogłoszony SkyShowtime, który premierę w Polsce będzie miał już w tym miesiącu. Jednak idąc starym polskim powiedzeniem "Cudze chwalicie, swojego nie znacie", przyjrzeliśmy się, co i za ile oferuje rodzime TVP VOD

REKLAMA

Ile kosztuje TVP VOD?

Trzy miesiące temu Telewizja Polska zaprezentowała nową wersję platformy TVP VOD. Wraz z nową platformą przyszła też nowa oferta, zgodnie z którą TVP VOD jest darmowy tylko dla płacących abonament radiowo-telewizyjny, a jest ich niewiele, bo niecały milion.  

Do aktywowania tzw. „Strefy ABO” konieczne jest podanie imienia, nazwiska, numeru abonenta (8 ostatnich cyfr indywidualnego konta abonenckiego do przelewów). Użytkownicy "Strefy ABO" zyskują dostęp do przedpremierowych odcinków seriali i produkcji TVP, wybranych filmów, seriali i dokumentów od zewnętrznych dostawców (np. BBC). Osoby płacące abonament radiowo-telewizyjny nie mają jednak darmowego dostępu do biblioteki "Kinowych hitów”" Z oglądanie tych treści muszą zapłacić oddzielnie.

Pozostali widzowie muszą albo liczyć się z obecnością reklam przy niektórych produkcjach, albo zapłacić. W ofercie TVP VOD są cztery pakiety na okres: 30 dni, 90 dni, 180 dni lub 365 dni. Cennik prezentuje się następująco:

  • 30 dni - 9,99 zł
  • 90 dni - 14,99 zł
  • 180 - 24,99 zł
  • 365 dni - 44,99 zł

Najbardziej opłacalna jest oferta na rok, za miesiąc wychodzi 3,75 złotych. Ponadto można też wykupić jednorazowy dostęp do wybranych treści na 48 godzin. 

Jak zapłacić za TVP VOD?

Płatność za platformę TVP VOD jest subskrypcyjna, oznacza to, że trzeba podać kartę płatniczą, aby wykupić dostęp. Serwis oferuje także kilka innych metod płatności, w tym za pomocą strony Przelewy24, gdzie można użyć metody płatności szybkich przelewów. Dostępne są też płatności za pomocą BLIKA, kart płatniczych, płatności mobilnych (Apple Pay oraz Google Pay).

TVP VOD

Na czym oglądać TVP VOD?

Z TVP VOD można korzystać na komputerach w przeglądarce na stronie vod.tvp.pl. Część treści z biblioteki platformie jest dostępna dla niezalogowanych, ale aby mieć dostęp do wszystkich materiałów należy się zalogować. Serwis działa na komputerach z Windowsem i macOS oraz na Linuksie. Aplikacje mobilne przygotowano dla iOS-a iAndroida. Z aplikacji TVP VOD można też korzystać na telewizorach Smart TV. Aplikację można pobrać na telewizorach z systemami Tizen, webOS oraz tvOS (Apple TV), Android TV. Na smartfonach aplikacja wspierana jest przez AirPlay oraz Chromecast.

TVP VOD na swojej stronie informuje, że do prawidłowego funkcjonowania serwisu na komputerach przenośnych lub stacjonarnych wymagane jest łącze o przepustowości co najmniej 6 Mbit/s, korzystanie z najnowszych wersji przeglądarek, w tym Google Chrome w wersji 72 lub nowszej, Mozilla Firefox w wersji 60 lub nowszej, Microsoft Edge w wersji 88.0.705.50 lub nowszej, Opera w wersji 63 lub nowszej lub Apple Safari w wersji 10 lub nowszej oraz system operacyjny w wersji co najmniej Windows 7. 

Na urządzeniach mobilnych wymagane jest posiadanie urządzenia z systemem operacyjnym nie starszym niż iOS 13.0 lub Android 8.0. Na urządzeniach telewizyjnych Smart TV wymagane jest posiadanie urządzenia z systemem operacyjnym AndroidTV w wersji 6.0 lub nowszej, Tizen (telewizory Samsung) w wersji 4.0 lub nowszej lub WebOS (telewizory LG) w wersji 4.0.4 lub nowszej. Wspierana jest obsługa Chromecast /  AirPlay oraz MiBox z systemem Android TV.

Co oglądać na TVP VOD?

TVP VOD pozwala na oglądanie wybranych treści w jakości 4K, w tym serial "Erynie". W styczniu br. zaprezentowano pierwszą produkcję własną TVP VOD, czyli reality show "Kamper POLSKA", które prowadzi prezenterka "Pytania na śniadanie" Izabela Krzan. W programie pięć duetów influencerów musi przejechać trasę z Helu w Bieszczady. 

Mają ją pokonać kamperami o różnym standardzie, sprawności technicznej, wygodzie i estetyce. W programie występują Super Mario Trener i Dawid, Adrianna Skon i jej koleżanka Kaśka, Anka Fanka i Czarek Czaruje, Podziarany Tata i jego siostra Agnieszka oraz Ula Woźniak i Krystian Ziętkowski. 

REKLAMA

Biblioteka TVP VOD daje dostęp także do wielu klasyków takich jak "Kariera Nikodema Dyzmy", "Pianista", "Czterdziestolatek", "Piła" czy "Green book". Dostępne są także seriale TVP, hity BBC oraz szeroka gama tureckich telenoweli. 

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji serwisu, aktualnie w TVP VOD nie można oglądać linearnych kanałów telewizyjnych. Taką możliwość daje teraz aplikacja TVP GO, która jest dostępna tylko dla odbiorców naziemnych z funkcją HbbTV i mających telewizory podłączone do internetu. Aplikacja dostępna jest też na smartfonach i tabletach. Nadawca publiczny zapewnia, że niebawem w TVP VOD pojawią się linearne kanały wraz z tygodniowym catch up TV, czyli możliwością cofania kanałów do tygodnia. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA