REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

„Cytadela” to najdroższy serial w historii i hit Prime Video, Amazon dobrze wydał pieniądze

Nie mogło być inaczej. Amazon wydał kupę pieniędzy na nowy serial szpiegowski. Opłaciło się, bo "Cytadela" już jest hitem Prime Video. Na świecie w ogóle i w Polsce w szczególe. Użytkownicy platformy pokochali produkcję i od premiery dwóch pierwszych odcinków nie pozwalają jej zejść z czołówki listy najpopularniejszych tytułów dostępnych na platformie.

14.05.2023
10:11
amazon prime video cytadela co obejrzeć najpopularniejsze
REKLAMA

300 mln dolarów - taka wysokość budżetu czyni "Cytadelę" drugim najdroższym serialem w historii. Tak się akurat składa, że pierwszy - "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" - również powstał pod szyldem Amazona. I właśnie za nim produkcja szpiegowska klasyfikuje się też pod względem oglądalności na Prime Video. Dokładne liczby nie są co prawda znane, ale według platformy premierowe odcinki żadnego innego oryginalnego - a nie będącego częścią większej franczyzy - tytułu nie cieszyły się takim wzięciem.

Polacy podążają za światowym trendem, bo i u nas serial okazał się hitem. Jakżeby mogło być inaczej, skoro od strony producenckiej odpowiadają za niego bracia Russo (twórcy "Avengers: Koniec gry") i jest w nim tyle akcji oraz twistów, że starczyłoby spokojnie na trzy inne produkcje. Ciekawa intryga sprawia, że "Cytadela" od czasu swojej premiery nie schodzi z listy najpopularniejszych tytułów Amazon Prime Video w naszym kraju. Użytkownicy platformy rzucają się bowiem na kolejne, udostępniane co piątek, odcinki.

Czytaj także:

REKLAMA

Cytadela najpopularniejszym serialem na polskim Amazon Prime Video

Niestety, Amazon zdecydował, że nie możemy "Cytadeli" zbindżować, a przecież serial aż się o to prosi. Jeśli jeszcze do takich wniosków nie doszliście, po udostępnionym w miniony piątek czwartym odcinku, to się zmieni. Twórcy znowu stawiają wszystko na głowie. Najważniejsze pytanie, jakie będziecie sobie zadawać, dotyczy tego, kto zdradził tytułową agencję. I możecie być nieźle zaskoczeni. Podobnie zresztą jak w przypadku odpowiedzi na temat tożsamości Abby - żony głównego bohatera, również cierpiącej na amnezję. Ile tu się dzieje!

Cytadela - Amazon Prime Video

Amazon wierzy w sukces "Cytadeli", o czym świadczy nie tylko fakt, że wydał na nią grube setki milionów dolarów. Jeszcze przed premierą produkcji zamówił spin-offy powstające w innych krajach (Indiach i we Włoszech), a nawet podobno przedłużył serial główny na 2. sezon. Jesteśmy więc świadkami narodzin zupełnie nowego uniwersum, z którym - wszystko na to wskazuje - spędzimy trochę czasu.

Amazon Prime Video - najpopularniejsze tytuły w Polsce w tym tygodniu

A co Polacy oglądają w przerwach między kolejnymi odcinkami "Cytadeli"? Dużą popularnością wciąż cieszą się rodzime produkcje. Przede wszystkim program komediowy "LOL: Kto się śmieje ostatni". Prócz niego w topce najpopularniejszych tytułów na platformie w naszym kraju znalazło się też miejsce na erotyk spod ręki Marii Sadowskiej - "Pokusa".

Czytaj także:

REKLAMA
 1. Cytadela
 2. Air
 3. LOL: Kto się śmieje ostatni
 4. Nikt
 5. Pokusa
 6. Szybcy i wściekli 9
 7. Wspaniała pani Maisel
 8. Reacher
 9. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
 10. Siła
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA