REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Austin Butler: filmy i seriale. Wybieramy najlepsze produkcje z aktorem

Choć Austin Butler nie ma w swoim dorobku zbyt wielu produkcji, to za sprawą swojego występu w filmie "Diuna: Część druga" z pewnością rozbudził apetyt widzów na więcej jego występów. Wybraliśmy TOP najlepszych filmów i seriali, w których pojawił się aktor. Wśród nich nominowana do Oscara produkcja.

16.03.2024
11:14
austin butler najlepsze produkcje top 7
REKLAMA

Austin Butler dał się poznać szerszej publiczności za sprawą filmu "Elvis" - była to jego pierwsza znacząca rola i jednocześnie przełom w karierze aktora. Wcześniej pojawiał się albo w nieco mniej popularnych produkcjach dla młodzieży, takich jak "Obcy na poddaszu", "Gwiazdy i włamywacze", "Boska przygoda Sharpay" czy "Pamiętniki Carrie", lub w średnio ocenianych filmach w rolach drugoplanowych. Czy "Diuna: Część druga" może być niepowtarzalną przepustką do wybitnych hollywoodzkich tytułów? Czas pokaże. Tymczasem sprawdzamy, gdzie do tej pory wystąpił Austin Butler i wybieramy TOP 7 produkcji z jego udziałem.

REKLAMA

Najlepsze produkcje z Austinem Butlerem: 7. Obcy na poddaszu (2009)

W filmie przygodowym "Obcy na poddaszu" Austin Butler wcielił się w Jake'a, jednego z dzieci w rodzinie Pearsonów, które skazane są na nudny pobyt z rodzicami w domku letniskowym nad jeziorem. Kiedy nagle na dachu rozbija się statek wojowniczych kosmitów, rodzeństwo postanawia zjednoczyć się, by pokonać obcych i uratować Ziemię, mając do dyspozycji jedynie spryt, odwagę i umiejętności z grania w gry video. Trudność polega na tym, że będą musieli utrzymać to wszystko w tajemnicy przed rodzicami.

Film "Obcy na poddaszu" jest dostępny w serwisach: Prime Video (wypożyczenie - 9,99 zł), HBO Max (abonament), Apple TV (wypożyczenie - 9,99 zł), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł).

Zwiastun filmu "Obcy na poddaszu"

6. Truposze nie umierają (2019)

Produkcja w reżyserii Jima Jarmuscha rozgrywa się w sennym miasteczku Centerville, gdzie ewidentnie jest coś nie tak. Księżyc wisi niżej niż zwykle, dzień nienaturalnie się wydłuża, a zwierzęta zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach. Na tropie tajemnicy jest dwóch miejscowych policjantów, Cliff (Bill Murray) i Ronnie (Adam Driver). Tymczasem z media donoszą, że w wyniku odwiertów na Arktyce zostały zaburzone bieguny Ziemi, wskutek czego umarli powracają do życia, a mieszkańcy Centerville muszą walczyć o przetrwanie.

Film "Truposze nie umierają" jest dostępny w serwisach: Prime Video (wypożyczenie - 9,99 zł), Apple TV (wypożyczenie - 9,99 zł), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł).

Zwiastun filmu "Truposze nie umierają"

5. Kroniki Shannary

W serialu "Kroniki Shannary" Austin Butler zagrał ostatniego potomka rodu Shannara - Wila. Akcja produkcji rozgrywa się tysiące lat po upadku ludzkości, podczas gdy Cztery Krainy są zagrożone, a drzewo Ellcrys, bariera między światem demonów, umiera. Jedyną nadzieją jest Amberle Elessedil (Poppy Drayton), młoda księżniczka, która musi odnaleźć nasionka Ellcrys, by drzewo odrodziło się ponownie. Dziewczyna wyrusza w niebezpieczną podróż wraz z Wilem i złodziejką Erterią (Ivana Baquero).

Serial "Kroniki Shannary" nie jest na ten moment dostępny w VOD.

Zwiastun serialu "Kroniki Shannary"

4. Władcy przestworzy (2024)

"Władcy przestworzy" to najnowszy serial Apple TV+, który jest ekranizacją książki Donalda L. Millera o tym samym tytule. Produkcja skupia się na losach pilotów załogi bombowców 8. Armii Powietrznej, którzy podczas II wojny światowej, latając Boeingami B-17 Flying Fortress, ryzykują życiem w akcie braterstwa zrodzonym z odwagi, strat i zwycięstw. Producentami wykonawczymi "Władców przestworzy" są Steven Spielberg i Tom Hanks, a Austin Butler wcielił się w serialu w majora Gale'a Clevena.

Serial "Władcy przestworzy" jest dostępny w serwisie Apple TV+.

Zwiastun serialu "Władcy przestworzy"

3. Pewnego razu... w Hollywood (2019)

"Pewnego razu… w Hollywood" to komediodramat w reżyserii Quentina Tarantino. Akcja produkcji rozgrywa się w Hollywood w 1969 roku i skupia się na Ricku Daltonie, zapomnianym aktorze z westernów, który próbuje odzyskać sławę i wrócić na szczyt, oraz jego wiernym dublerze - Cliffie Boothcie. Bohaterowie, którzy po latach powracają do Los Angeles, zderzają się z zupełnie nowym przemysłem filmowym, zwiastującym zmierzch epoki klasycznego Hollywood i początek złotej ery telewizji. Tymczasem ku końcowi zmierza także hipisowski ruch, a wraz z nim grupa religijna, której przewodzi Charles Manson. W produkcji Tarantino Austin Butler wcielił się w rolę Texa Watsona, jednego z członków "Rodziny" Mansona.

Film "Pewnego razu... w Hollywood" jest dostępny serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 9,99 zł), Prime Video (abonament), Apple TV (wypożyczenie - 9,99 zł), Player (wypożyczenie - 10 zł), Netflix (abonament), Polsat Box Go (wypożyczenie - 7 zł), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł), Play Now (wypożyczenie - 10 zł).

Zwiastun filmu "Pewnego razu... w Hollywood"

2. Elvis (2022)

Nominowany do Oscara "Elvis" w reżyserii Baza Luhrmanna był dla Austina Butlera filmem przełomowym - aktor wcielił się w nim w Elvisa Presleya, gwiazdę muzyki pop. Produkcja skupia się na życiu przełomowego artysty, jego miłosnych uniesieniach, porażkach i ponadczasowej muzyce. To także opowieść o rozkwicie jego bezprecedensowej kariery, do której przyczynił się jego charyzmatyczny menadżer bez skrupułów, "Pułkownik" Tom Parker (Tom Hanks).

Film "Elvis" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 14,99 zł), Prime Video (wypożyczenie - 14,99 zł), Apple TV (wypożyczenie - 14,99 zł), Player (wypożyczenie - 10 zł), MEGOGO (wypożyczenie - 13,99 zł), Netflix (abonament), Rakuten (wypożyczenie - 14,99 zł), Play Now (wypożyczenie - 18 zł), TVSmart (wypożyczenie - 14,90 zł).

Zwiastun filmu "Elvis"

Najlepsze produkcje z Austinem Butlerem: 1. Diuna: Część druga (2024)

"Diuna" to film science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve'a, który powstał w oparciu o powieść Franka Herberta z 1965 r. o tym samym tytule. Fabuła produkcji osadzona jest w odległej przyszłości i skupia się na historii Paula Atrydy (Timothee Chalamet) z rodu Atrydów. Kiedy rodzina młodego księcia zostaje wciągnięta w zażarty konflikt o wyjątkowy surowiec na planecie Arrakis, młody książę ucieka w głąb pustyni, aby uniknąć śmierci z rąk zamachowców. Produkcja zadebiutowała na dużych ekranach w 2021 r., a w tym roku mieliśmy okazję zobaczyć jej sequel - "Diuna: Część 2", gdzie Austin Butler wcielił się w Feyd-Rauthę Harkonnena.

Film "Diuna: Część druga" można oglądać w kinach.

Zwiastun filmu "Diuna: Część druga"

Zdjęcie główne: fot. Loredana Sangiuliano/Shutterstock.com.

REKLAMA

O Austinie Butlerze przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA