REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Avengers: Koniec gry” zasługuje na wszystkie zainwestowane przez was emocje. Przynajmniej według krytyków

Oczekiwania związane z „Avengers: Koniec gry” są ogromne. Wielokrotnie w przeszłości zdarzało się jednak, że wyczekiwane produkcje zawodziły rozentuzjazmowanych widzów. Wygląda na to, że tak nie będzie w tym przypadku. W sieci pojawiły się pierwsze, niezwykle pozytywne reakcje na film Marvela.

23.04.2019
9:21
avengers koniec gry pierwsze reakcje
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsi polscy widzowie w niektórych częściach kraju będą mogli zobaczyć „Avengers: Endgame” już jutro. Można więc powiedzieć, że długi czas oczekiwania niemal dobiegł końca. W Stanach Zjednoczonych jest jednak kilkuset szczęśliwców, którzy mogli obejrzeć produkcję jeszcze wcześniej. Chodzi oczywiście o przedstawicieli mediów. Krytycy ochoczo skorzystali ze swojego przywileju i masowo zaczęli pisać tweety.

Osoby obawiające się spoilerów z „Avengers: Koniec gry” mogą odetchnąć spokojnie.

Pierwsze reakcje pozbawione są szczegółowych informacji na temat fabuły czy zakończenia. Pozwalają jednak całkiem dobrze rozeznać się w tym, czego możemy się spodziewać po nowym dziele Marvel Studios. W znacznej większości podtrzymują też nadzieję, że będziemy mieć do czynienia z filmem dekady.

Pierwsze reakcje krytyków są niezwykle pozytywne. Będzie dużo nawiązań, puszczania oka do fanów, ale też wzruszeń. A finał ma być poruszający.

A w tak obszernym dziele siłą rzeczy zdarzają się dłużyzny i potknięcia. Podkreślają to również krytycy, dla których produkcja braci Russo nie jest widowiskiem do końca idealnym. Ale nawet oni nie mogą powstrzymać entuzjazmu związanego z zakończeniem, które ma być satysfakcjonujące dla każdego fana Marvel Cinematic Universe.

Bo tym właśnie według recenzentów jest „Avengers: Endgame” – filmem przede wszystkim dla wieloletnich wielbicieli tego uniwersum. Nagrodą za ich poświęcenie, wsparcie i wydane pieniądze. Ale jednocześnie doskonałą historią z kilkoma bohaterami, którzy wysuwają się na pierwsze miejsce. Krytycy w tym kontekście najczęściej wspominają o Thorze i Hawkeye'u.

REKLAMA

Wszystko wskazuje więc na to, że możemy się spodziewać prawdziwej filmowej bomby. Oczywiście opinie krytyków nie zawsze zgadzają się z tym, co sądzą o produkcji widzowie (wystarczy wspomnieć „Ostatniego Jedi” czy „Venoma”). Ale w tym wypadku raczej nie dojdzie do podobnego dysonansu. Bracia Russo w ostatnich latach już nieraz pokazywali, że znają się na swojej robocie. Większość najlepszych filmów MCU wyszła właśnie spod ich rąk. Dlatego tym razem krytycy chyba mają rację i fani naprawdę powinni oczekiwać dzieła skierowanego właśnie do nich.

  • Czytaj także: A jak krytycy ocenili nowy odcinek 8. sezonu „Gry o tron”? Sprawdźcie naszą recenzję.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA