REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy
 3. Seriale /
 4. Dzieje się

Serial o legendarnym hiszpańskim projektancie wpadł na Disney+. Co jeszcze obejrzeć?

Jak co weekend wbija kolejna porcja nowości Disney+. Tym razem coś dla siebie dostaną fani i fanki mody, gdyż na platformie zagościł serial o legendarnym hiszpańskim projektancie - Cristóbalu Balenciadze. Co jeszcze obejrzeć na Disney+?

20.01.2024
13:19
Balenciaga serial Disney+
REKLAMA

Kolejny weekend, kolejna porcja nowych filmów i seriali na Disney+. Tym razem platformę zasiliły dwa nowe filmy oraz trzy seriale. Zaczynamy od seriali.

REKLAMA

Więcej o Disney+ czytaj na Spider's Web:

Serial o legendarnym projektancie mody. Co jeszcze obejrzeć na Disney+?

Pierwszym z nich jest produkcja, z której ucieszą się fani mody. "Cristóbal Balenciaga ", dostępny od 19 stycznia to pierwsza serialowa nowość, która skupia się oczywiście na postaci hiszpańskiego projektanta. Ten biograficzny i historyczny serial opowiada historię legendarnego kreatora mody. Cristóbal Balenciaga debiutuje w Paryżu, ale projekty, wyznaczające trendy w Hiszpanii, nie sprawdzają się w wyrafinowanym imperium mody, gdzie trendy kreują Chanel, Givenchy czy Dior. Projektant mający bzika na punkcie kontroli wszystkich aspektów swojego życia, w pewnym momencie określi swój styl, stając się największym projektantem. W rolach głównych pojawią się m.in. Albert San Juan, Belen Cuesta oraz Patrice Thibaud.

Cristobal Balenciaga

Kolejną serialową nowością, dostępną od 17 stycznia, jest produkcja "Spryciarz". Serial przedstawia podwójne życie Księcia Złodziei z powieści Charlesa Dickensa. Choć w latach 50. XIX w. został cenionym chirurgiem w Australii, w dalszym ciągu kusi go zakazany świat. Serce lekarza zdobywa lady Belle, która jest niezwykle błyskotliwą i urzekającą córką gubernatora. Kobieta chce przejść do historii jako pierwsza kobieta-chirurg.

W świecie chirurgii, gdzie konkurencja jest zacięta, a tradycje wobec kobiet są silne, Jack i Belle muszą pokonać nie tylko własne wewnętrzne konflikty, ale także stawić czoło społecznym przeszkodom. Belle staje w obliczu oporu społeczeństwa, które uważa, że kobieta nie powinna ingerować w dziedzinę chirurgii.

Spryciarz

Z kolei filmową nowością jest film "Twórca", dostępny na platformie od 17 stycznia. Joshua rozpoczyna niebezpieczną podróż przez Nową Azję, stawiając czoła nie tylko konfliktowi z rządem, ale także własnym demonom z przeszłości. W miarę jak odkrywa tajemnice Nirmaty i jego sztucznej inteligencji, widzi, że rzeczywistość jest znacznie bardziej złożona, niż się początkowo wydawało.

Podążając za śladami Nirmaty, Joshua odkrywa ukryte miasta, w których mieszkańcy żyją w symbiozie z AI. Spotyka również ludzi, którzy widzą w sztucznej inteligencji szansę na pokojowe współistnienie i rozwój. To stawia go w trudnej sytuacji moralnej, gdy zaczyna zdawać sobie sprawę, że delegalizacja AI może być wynikiem manipulacji rządów, które chcą kontrolować potężne technologie.

Podczas gdy Joshua ściga się z czasem, aby odnaleźć laboratorium Nirmaty, odkrywa tajemnice, które łączą go z losem Nowej Azji. Prawda o tym, co naprawdę stało się z Mayą, odzwierciedla się w intrygach politycznych i tajemnicach technologicznych. W miarę jak zbliża się do celu, zdaje sobie sprawę, że musi podjąć decyzje, które zmienią losy nie tylko jednostki, ale także całej ludzkości.

Twórca
REKLAMA

Wszystkie nowości Disney+. Co jeszcze obejrzeć?

 • Synduality Noir
 • Percy Jackson i Bogowie olimpijscy
 • Ishura
 • Dziewczyna, chłopak, itd
 • Spryciarz
 • Cristobal Balenciaga
 • Twórca
 • Złodziej klejnotów
 • Marvel: Od zera do bohatera - 75 lat historii studia
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA