REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie będzie więcej sezonów serialu "Detektyw"

Wygląda na to, że trzeci sezon serialu HBO "Detektyw" nie powstanie. Twórca tej produkcji, Nic Pizzolatto, najprawdopodobniej zrealizuje dla stacji zupełnie nowy projekt.

26.05.2016
10:26
Nie będzie więcej sezonów serialu "Detektyw"
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy sezon "Detektywa" był zjawiskiem - jednym z najgłośniejszych i najczęściej komentowanych seriali 2014 roku, dziełem totalnym. Choć nie każdemu przypadły do gustu jego tempo i sposób narracji, głosy krytyczne na temat tej produkcji były - i wciąż są - trudne do wyłowienia z oceanu peanów i zachwytów. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku sezonu numer dwa. Wymiana całej obsady, próba opowiedzenia kompletnie innej, nowej historii, nijak nie powiązanej z pierwszą serią, zmiana formy - wszystko to wyglądało dobrze na papierze, jednak widowisko okazało się rozczarowujące. I nawet jeżeli drugi "Detektyw" broni się jako serial, magia i klimat znane z pierwszej odsłony niemal kompletnie z niego wyparowały.

true-detective class="wp-image-30990"
REKLAMA

To właśnie ogromna dawka krytyki, jaka spadła na drugi sezon "Detektywa" zmusiły HBO i twórcę serialu, Nica Pizzolatto, do zrewidowania planów dotyczących kolejnego sezonu. O ile oglądalność stała na zadowalającym poziomie, o tyle negatywne opinie podziałały bardzo zniechęcająco do kontynuowania tego serialu. Pizzolatto, któremu "Detektyw" otworzył drzwi do popularności i kariery, pozostaje zatrudniony przez HBO. Najprawdopodobniej jednak zamiast trzeciego sezonu tego serialu, zajmie się on zupełnie nowym projektem.

I jest to chyba słuszna decyzja. Mnie akurat drugi sezon "Detektywa" przypadł do gustu, jednak trudno nie zauważyć, że znacząco różnił się on pierwszego i w tym kontekście faktycznie był rozczarowujący. Zatem być może zamiast na siłę kontynuować tę produkcję, korzystając z wyrobionej marki, którą każda kolejna seria może osłabić, rozsądniej będzie skupić się na następnej produkcji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA