REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Statek Disney Wish. Co to jest i ile kosztuje rejs?

Rejsy statkami Disneya to ogromna atrakcja dla całej rodziny. I choć po wodach oceanu pływa już cztery statki wycieczkowe należące do Disneya, to wciąż największe zainteresowanie wzbudza Disney Wish, który posiada niezliczoną ilość atrakcji. Co ma do zaoferowania i jaki jest statek Disney Wish?

21.06.2023
5:45
Rejsy Disneya to niesamowita atrakcja
REKLAMA

Rejsy statkami wycieczkowymi należącymi do Disneya to nie lada gratka dla całej rodziny. To istne pływające parki rozrywki, które oferują niezliczoną ilość rozmaitych atrakcji. Po oceanicznych wodach pływa łącznie pięć statków wycieczkowych, które należą do Disneya. Co ciekawe, największe zainteresowanie ludzi budzi statek Disney Wish, będący piątym, najnowszym statkiem wycieczkowym, obsługiwany przez Disney Cruise Line, spółkę zależną The Walt Disney Company. Czym jest statek Disney Wish, gdzie można nim popłynąć i jaka jest jego cena za rejs?

REKLAMA
 class="wp-image-2389201"
Cennik Disney Cruise

Statek Disney Wish. Co to jest i ile kosztuje?

Statek Disney Wish zbudowany został w stoczni Meyer Werft w Niemczech, a do Disney Cruise Line został dostarczony 9 czerwca 2022 roku. Jest to największy okręt we flocie. Zaczął działać w czerwcu 2022, natomiast w pierwszy rejs wyruszył miesiąc później, w lipcu 2022 roku. Warto dodać, że pozostałe cztery statki floty to Disney Magic, Disney Wonder, Disney Dream oraz Disney Fantasy, które oferują niezapomniane rejsy Disney Cruise.

Najwięcej emocji wzbudza jednak Disney Wish, który kusi gości niesamowitymi atrakcjami. Ogromny jacht reprezentuje pierwszy z trzech modeli klasy Triton i rozciąga się na około 1119 stóp długości. Co ważne, jest on w stanie pomieścić aż 4000 pasażerów. Nie tylko wygląda niezwykle okazale, ale przede wszystkim obfituje w niezliczone atrakcje, idealne dla rodzin z dziećmi. Najbardziej atrakcyjny statek Disneya, Disney Wish rozpoczął wypływanie z Portu Canaveral na Florydzie w czerwcu 2022 roku, a rezerwacji można było dokonywać już rok wcześniej, bo od 27 maja 2021 roku. Statek Disneya oferuje trasy na trzy i cztery noce, które obejmują przystanki zarówno w Nassau, jak i prywatnej wyspie Disneya na Bahamach oraz Castaway Cay. Wśród wycieczek dostępnych w Nassau, goście mogą zwiedzić zarówno kasyno i ośrodek Atlantis, w tym ogromny park wodny. Dostępne jest m.in. nurkowanie z rurką na rafie. Przykładowo za 3 noce rejsu statkiem Disney Wish za jedną osobę zapłacimy 1, 673 euro, co w przybliżeniu wynosi ponad siedem tysięcy złotych.

Statek posiada licznie zjeżdżalnie, a sercem rozrywki jest AwuaMouse, czyli zjeżdżalnia o długości 760 stóp. Disney Wish oferuje aż pięć sekcji zjeżdżalni. Ogromną atrakcją są oczywiście efekty muzyczne oraz oświetleniowe, a monitory wideo pokazują m.in. kreskówki Myszki Miki. Nudy na Disney Wish nie ma, a wręcz przeciwnie, bo podczas rejsu tym pięknym statkiem goście mogą skorzystać z restauracji stylizowanej na lata 20. uosabiającej stare hollywoodzkie style. Mogą również wziąć udział w przedstawieniach w stylu broadwayowskim w Walt Disney Theatre. Niezwykłą atrakcją jest również AquaMouse, czyli pierwsza na świecie atrakcji Disneya na morzu, opartej na serialu "Cudowny Świat Myszki Miki" z muzyką Christophera Willisa.

REKLAMA

Disney Wish to tematyczne baseny, strefy SPA oraz salon fryzjerski

Statek Disney Wish posiada również tematyczne baseny, strefy SPA, miejsca do opalania, liczne bary, minigolf oraz salon fryzjerski, nawiązujący do Kapitana Haka z "Piotrusia Pana". Statek jest oczywiście przystosowany dla najmłodszych i posiada dwa pokłady, gdzie znajduje się nadmuchiwany tor przeszkód. Nocą służy z kolei jako boisko do koszykówki. Dzieci mają również możliwość wejścia do biblioteki Belle, zaprojektowania kolejki górskiej w Imagineer Lab, ale mogą również wejść do letniego domu Anny i Elsy. Warto dodać, że 24 grudnia 2022 roku National Geographic wyemitował film dokumentalny "Making the Disney Wish: Disney's Newest Cruise Ship", pokazujący tworzenie Disney Wish oraz proces jego projektowania. Zdjęcia trwały od czerwca 2021 roku, aż do dziewiczego rejsu w lipcu 2022 roku. Produkcja zadebiutowała na Disney+ 17 lutego 2023 roku. Wszystkie informacje odnośnie rejsów Disneya - Disney Cruise znajdziemy na stronie: disneycruise.disney.go.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA