REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Wellman i Prokop śmieszkowali z polityki na festiwalu w Sopocie. I nawet nie wyszło żenująco

Dorota Wellman i Marcin Prokop poprowadzili trzeci dzień festiwalu Top of The Top w Sopocie. Przebojowy duet znany z "Dzień Dobry TVN" pozwolił sobie na śmieszki z polskich rządzących, czym rozbawił sopockich widzów.

24.08.2023
10:19
Dorota Wellman, Marcin Prokop, Sopot Top of the top
REKLAMA

Trzeci dzień Top of the Top Sopot Festival tematycznie dotyczył najbardziej lubianych piosenek Polaków. Na scenie Opery Leśnej zaprezentowali się m.in. Kasia Nosowska, Ralph Kaminski, Michał Szpak, Małgorzata Ostrowska czy Natalia Kukulska. Wellman i Prokop, którzy świetnie uzupełniają się jako prowadzący, pozwolili sobie na żarty z naszych polityków, nawiązując do wypowiedzi prezesa NBP, Adama Glapińskiego, odnośnie inflacji oraz wykształcenia.

REKLAMA

Prokop i Wellman śmieszkują z polityków w Sopocie.

Jakiś czas temu Adam Glapiński odniósł się do słów, które powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Chodzi o argument o tym, że NBP drukuje pieniądze, aby rząd miał z czego finansować swoje wydatki.

Jednym z argumentów jest to, że inflacji jest winny NBP, bo w czasie pandemii wydrukował za dużo pieniędzy, które wyrzucił na rynek. Narodowy Bank Polski nie drukuje pieniędzy w żadnym sensie. Ani w sensie archaicznym, że drukuje banknoty. Pan marszałek Senatu powiedział – do tej pory się z tego nie śmiałem, ale minęło dużo czasu, więc można – drukowanie pieniędzy przez NBP potwierdza fakt, że jak idzie do bankomatu, to wyciąga świeżutkie banknoty. Jak to można skomentować? Każdy, kto ma wyższe wykształcenie, nawet stomatologiczne, czy lekarskie, powinien wiedzieć, że pieniądze drukuje PWPW. My w ogóle nie stwarzamy dodatkowej podaży pieniądza na rynek. To jest prawnie niemożliwe –

 powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.

Dorota Wellman rozbawiła publiczność festiwalu Top of the Top w Sopocie

W pewnym momencie Wellman zapytała Prokopa, jakie ma wykształcenie.

REKLAMA

Jestem bankowcem, ale wstydzę się tego, bo w banku przepracowałem zaledwie trzy miesiące, po których zostałem usunięty jako nierokujący - powiedział Prokop, rozbawiając publiczność. Wellman postanowiła kontynuować żartem polityczny wątek.

Można by było do Marcina powiedzieć : zaufaj bankierom, ale jak wiemy, bankierom i bankowcom nie należy ufać, szczególnie takim, którzy często opowiadają, że inflacji nie ma - podsumowała, sprawiając, że widownia mocno się ożywiła. Pani Dorota Wellman wie, jak wprawić publiczność w ekstazę skomentował Prokop. Dodajmy, że czwartek, 24 sierpnia jest ostatnim dniem muzycznego festiwalu w Sopocie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA