REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nadchodzi sequel hitowego polskiego filmu. Autor książkowego oryginału zdradził, że prace nad nim już trwają

Jesteście gotowi na "Dziewczyny z Dubaju 2"? Książka tyle co pojawiła się na sklepowych półkach i wszyscy zadają sobie pytanie, kiedy zostanie przeniesiona na wielki ekran. W niedawnej audycji radiowej autor uchylił rąbka tajemnicy, zdradzając, na jakim etapie są prace.

30.04.2023
11:17
dziewczyny z dubaju 2 film o czym
REKLAMA

"Dziewczyny z Dubaju" to był hit. W zaledwie miesiąc od premiery zgromadził w kinach ponad milion widzów, a weźmy pod uwagę, że wszedł na ekrany w czasie szalejącej pandemii. Nie zważając na koronawirusa, Polacy tłumnie na niego pędzili, bo przecież temat filmu jest gorący. Przedstawioną w nim aferą żył swego czasu cały kraj. Wcześniej Piotr Krysiak opisał ją w książce pod tym samym tytułem.

Książka "Dziewczyny z Dubaju" zadebiutowała jakieś pięć lat temu. Piotr Krysiak uznał jednak, że nie ma sensu zamykać tematu, więc drążył sprawę dalej. Zebrał wystarczająco materiału, aby napisać drugą część, która trafiła na sklepowe półki zaledwie kilka tygodni temu - 12 kwietnia. W przestrzeni publicznej rozbrzmiało więc pytanie, kiedy i ona zostanie zekranizowana. Autor uchylił rąbka tajemnicy, mówiąc, na jakim etapie są już prace.

REKLAMA

Dziewczyny z Dubaju 2 - co wiemy o filmie?

Piotr Krysiak był gościem Odety Moro w audycji "Najlepszy weekend" w Radio Złote Przeboje. Wątek filmowych "Dziewczyn z Dubaju 2" musiał paść w rozmowie. Jak się okazuje, prace nad produkcją już trwają:

Jeszcze nikomu tego nie mówiłem. Tak, wejdzie na duży ekran. Nie chcę powiedzieć jeszcze, kto ją wyprodukuje, a z pewnością to będzie spora niespodzianka, bo producent ten odnosi ostatnio bardzo dużo sukcesów na różnych festiwalach.

Dziewczyny z Dubaju 2 - książka - film

"Dziewczyny z Dubaju" weszły na ekrany kin w 2021 roku w aurze zakulisowego skandalu. Wszystko przez producentów - Dodę i Emila Stępnia, którzy byli ze sobą skłóceni. Po premierze filmu pojawiły się dodatkowe problemy, bo prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieuregulowanych wierzytelności związanych z produkcją. Skoro za sequel odpowiadają już inne osoby, prawdopodobnie nie będziemy tym razem mieć do czynienia z podobnymi aferami.

Czytaj także:

REKLAMA

Dopytywany o to, kto zastąpi Marię Sadowską na stanowisku reżysera, Piotr Krysiak zdradził, że jeszcze nie wie i raczej nie będzie to zależało od niego. Jednakże ma to być osoba nagradzana już za swoje filmy.

W przywołanej audycji autor zwrócił uwagę na spekulacje na temat prawdziwych tożsamości osób ukrywających się pod pseudonimami w jego najnowszej książce. Krysiak nie ukrywa, że bohaterki "Dziewczyn z Dubaju 2" regularnie goszczą dzisiaj na pierwszych stronach gazet.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA