REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się

Piosenka Blanki i reprezentanta Szwajcarii ma tego samego autora. Polak napisał dwa hity na Eurowizję

Zanim poznamy zwycięzcę 67. konkursu Eurowizji, spośród półfinalistów wyłonieni zostaną finaliści. Po pierwszym półfinale dziesięć państw przeszło dalej. Jednym z krajów który bardzo dobrze poradził sobie na scenie przez publicznością w Liverpoolu jest Szwajcaria. Remo Forrer zaśpiewał balladę "Watergun", która ma polskiego autora. Tekst piosenki napisał Mikołaj "Tribbs" Trybulec, odpowiedzialny również za piosenkę "Solo" Blanki.

10.05.2023
12:13
Mikołaj Trybulec
REKLAMA

Trwa 67. konkurs Piosenki Eurowizji. Za nami pierwszy półfinał, gdzie zaprezentowało się piętnaście krajów. Choć reprezentant Finlandii typowany jest na faworyta, bardzo dobrze w muzycznych zmaganiach poradziła sobie również Szwajcaria. Remo Forrer wykonał balladę "Watergun", która przeszła do finału.

REKLAMA
Szwajcaria na Eurowizji

Polak odpowiedzialny za tekst do piosenki Szwajcarii. Sukces Mikołaja Trybulca.

To sukces nie tylko samego artysty, ale również i wszystkich odpowiedzialnych za tę piosenkę. Jak się okazuje, tekst do utworu napisał Polak, Mikołaj "Tribbs" Trybulec. Nic więc dziwnego, że Mikołaj pojawił się we wtorkowy wieczór w Liverpoolu, gdzie kibicował szwajcarskiej drużynie.

Trybulec stworzył też piosenkę "Solo" Blanki oraz inne eurowizyjne hity

REKLAMA

Udział Mikołaja w Eurowizji nie dotyczy tylko i wyłącznie sukcesu Szwajcarii. Polak odpowiedzialny jest również za piosenkę rodzimej reprezentantki Eurowizji - Blanki "Solo", gdzie napisał do niej tekst. Na razie nie wiadomo, czy Mikołaj zagości w Liverpoolu na dłużej, gdyż występ Blanki zaplanowany jest na czwartek. Wtedy też jej fani dowiedzą się, czy przeszła do finału.

Warto również podkreślić, że eurowizyjne piosenki Blanki czy Forrera to nie jedyne sukcesy polskiego producenta. Wcześniej Mikołaj był odpowiedzialny za eurowizyjne przeboje, takie jak m.in. „River” Krystiana Ochmana w 2022 roku, „Amen” Vincenta Bueno (Austria 2021), „Universo” Blasa Canto (Hiszpania 2020, konkurs odwołany) czy „Friend of a Friend” Lake Malawi (Czechy 2019).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA