REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jednak nie "Armageddon". Neil deGrasse Tyson wskazał film, który łamie najwięcej praw fizyki

„Armageddon” przez długi czas wiódł prym w rankingu dużych produkcji science fiction, których fabuła złamała najwięcej praw fizyki. Teraz popularny astrofizyk Neil deGrasse Tyson podkreślił, że istnieje pewien nowszy tytuł, w którym rażąca liczba nieścisłości jest znacznie większa. 

25.09.2023
18:35
film łamie prawa fizyki moonfall armageddon neil degrasse tyson
REKLAMA

Neil deGrasse Tyson, popularny i rozpoznawalny na całym świecie astrofizyk, popularyzator nauki i pisarz, w przeszłości wielokrotnie zabierał głos na tematy popkulturowe, analizując je pod kątem praw fizyki (i nie tylko). Przez długi czas naukowiec wskazywał "Armageddon" jako tytuł, który złamał ich bodaj największą liczbę. Okazało się jednak, że obraz Michaela Baya został już zdetronizowany.

REKLAMA

Mówisz, że Armagedon łamie więcej praw fizyki na minutę niż jakikolwiek inny film, jaki kiedykolwiek powstał

- przypomnał Tysonowi Jess Cagle, gospodarz programu, w którym naukowiec promował nową książkę.

Czytaj więcej o science fiction na łamach Spider's Web:

Już nie Armageddon. Moonfall łamie najwięcej praw fizyki

Tak właśnie myślałem, dopóki nie zobaczyłem "Moonfall". Ten film powstał w czasie pandemii, gra tam Halle Berry, a na ekranie Księżyc zbliża się do Ziemi. Bohaterowie dowiadują się, że jest pusty w środku, a jego centrum jest zbudowane z żyjących w nim skał. Astronauci programu Apollo wybierali się tam, by nakarmić te księżycowe istoty, a ja już miałem dość, więc powiedziałem sobie: w porządku, myślałem, że "Armageddon" bezpiecznie dzierży to berło, ale najwyraźniej tak nie jest

- odparł Tyson.
REKLAMA
Moonfall

"Moonfall" to fatalnie przyjęty przez krytyków i widzów film Rolanda Emmericha, w którym wystąpił również Patrick Wilson. W tej debiutującej w 2022 roku historii Księżyc wypada ze swojej orbity i obiera kurs kolizyjny z Ziemią, co jest skutkiem serii niewyjaśnionych zjawisk. Jeśli dojdzie do zderzenia, nasza planeta ulegnie - rzecz jasna - zagładzie.

Była astronautka jest przekonana, że przyczyną tego zjawiska jest działanie pewnej tajemniczej siły o niejasnym pochodzeniu - ostatecznie wraz z jedynymi ludźmi, którzy wierzą w jej koncepcję (w tym jednym spiskowcem), bohaterka przygotowuje misję ostatniej szansy. Grupa wyrusza w podróż, podczas której odkryje, że Księżyc nie jest tym, czym zawsze się wydawał. Ten filmowy list miłosny dla wielbicieli teorii spiskowych nazywany jest najbardziej absurdalnym dziełem w karierze Emmericha.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA