REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka
 3. Dzieje się

Eurowizja 2023: znamy tegorocznych finalistów. Jak poszło Blance?

Za nami drugi, najbardziej przez wszystkich wyczekiwany półfinał Konkursu Piosenki Eurowizja, gdyż to właśnie dzisiaj na ekranach telewizorów pojawiła się tegoroczna reprezentantka Polski - Blanka Stajkow. Czy polska "Bejba" przypadła jurorom i publiczności do gustu na tyle, by Blanka dostała przepustkę do finału 67. edycji muzycznego wydarzenia?

11.05.2023
23:10
Eurowizja 2023: znamy tegorocznych finalistów. Jak poszło Blance?
REKLAMA

We wtorek dowiedzieliśmy się, że do walki o wygraną stanie 10 krajów, w tym cała Skandynawia, Chorwacja, Mołdawia i Portugalia. Po pierwszym półfinale widzowie zdążyli już upatrzyć sobie swoich faworytów. Jednym z wykonawców Eurowizji, którego występ zrobił furorę wśród publiczności, był Käärijä, reprezentant Finlandii z utworem "Cha cha cha". Na liverpoolskiej scenie nie brakowało także politycznych akcentów, które pojawiły się wraz z występem chorwackiej grupy Let 3. W piosence "Mama ŠČ!" wykonawcy prześmiewczo nawiązali do prezydentów Rosji oraz Białorusi. Wiele osób trzyma także kciuki za Loreen, reprezentantkę Szwecji, której już raz udało się odnieść sukces i wygrać Konkurs Piosenki Eurowizja w 2012 roku.

REKLAMA
Reprezentant Finlandii dostał się do finału Eurowizji 2023

Jednak, dopóki Polska jest w grze, polscy widzowie najmocniej kibicowali Blance Stajkow, która po lawinie kontrowersji ostatecznie dotarła do półfinału konkursu. Czy zobaczymy ją również w finale?

Blanka pojawi się w finale

W drugim półfinale Eurowizji wystąpili reprezentanci 16 krajów, w tym Blanka Stajkow. Reprezentantka Polski, na eurowizyjnej scenie pojawiła się jako dziewiąta, a jej występ okazał się być jednym z najbardziej energetycznych. Pod koniec występu Blanka wraz ze swoimi tancerzami zaprezentowała taniec, który publiczność nagrodziła gromkimi oklaskami. Okazuje się, że piosenka "Solo" zachwyciła także jurorów i zapewniła jej przepustkę do kolejnego etapu!

Kogo zobaczymy w finale?

REKLAMA

Oprócz naszej reprezentantki Blanki, która już za dwa dni pojawi się na eurowizyjnej scenie, by zawalczyć o wygraną w konkursie, w finale, który odbędzie się 13 maja o godzinie 21:00 wezmą udział także pozostali zwycięzcy drugiego półfinału:

 • Armenia: Brunette - "Future Lover"
 • Estonia: Alika - "Bridges"
 • Belgia: Gustaph - "Because Of You"
 • Cypr: Andrew Lambrou - "Break A Broken Heart"
 • Polska: Blanka - "Solo"
 • Słowenia: Joker Out - "Carpe Diem"
 • Austria: Teya & Salena - "Who The Hell Is Edgar?"
 • Albania: Albina & Familja Kelmendi - "Duje"
 • Litwa: Monika Linkyte - "Stay"
 • Australia: Voyager - "Promise"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA