REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Florence Pugh wspomina reakcje ludzi na jej przezroczystą suknię. To ją przeraziło

Florence Pugh to aktorka, która mocno promuje ruch body positive. Gwiazda odpowiadając na liczne negatywne komentarze dotyczące jej ciała, nosi na przekór przezroczyste kreacje - albo takie, które odsłaniają jej kształty. W najnowszym wywiadzie wróciła pamięcią do momentu pokazania się w ikonicznej, przezroczystej sukni Valentino, odsłaniającej jej sutki.

31.08.2023
19:20
Florence Pugh wywiad body positive
REKLAMA

Florence Pugh poza barwnymi aktorskimi rolami, znana jest z wyrazistych poglądów dotyczących kobiecego ciała i ruchu body positive. Aktorka nie raz podkreślała, jak ważna jest dla niej akceptacja swojego ciała, która nie przyszła od razu, lecz była długim procesem.

W wywiadach wspominała też, jak wiele negatywnych komentarzy dotyczących swojego ciała dostaje od mężczyzn. Gdy pokazała sutki w przezroczystej sukni Valentino, faceci wprost pisali jej, że są rozczarowani rozmiarem (ich zdaniem małym) piersi aktorki. Dlatego gwiazda "Oppenheimera" na przekór wybiera takie stylówki, które będą pokazywać jej nieidealne ciało.

REKLAMA

Florence Pugh wróciła do momentu, gdy pokazała sutki w przezroczystej sukni Valentino.

W najnowszym wywiadzie dla "Elle Uk" Florence wróciła do momentu, gdzie pokazała się na pokazie mody haute couture w spektakularnej sukni Valentino. Na pytanie, dlaczego w taki sposób wyeksponowała swoje kształty, odpowiedziała:

Mówię o swoim ciele tak a nie inaczej, ponieważ nie staram się ukryć cellulitu na udzie lub wypukłości między ramieniem a cyckiem: wolałabym to wszystko ujawnić

- zdradziła.

Florence podkreśliła też, jak bardzo nie rozumie reakcji ludzi, którzy byli poirytowani tym, że ich ulubiona aktorka zdecydowała się odsłonić tak dużo ciała, prezentując się w zwiewnej sukni.

Najstraszniejsze dla mnie są przypadki, w których ludzie byli zdenerwowani, że pokazałam "za dużo" siebie. Kiedy rok temu doszło do afery z różową sukienką Valentino, moje sutki były widoczne przez kawałek materiału i to naprawdę rozwścieczyło ludzi. To wolność, której ludzie się boją; fakt, że czuję się komfortowo i jestem szczęśliwa

- podsumowała 27-letnia aktorka.

Florence o mechanizmach społecznych zniewalających kobiety

Florence w wywiadzie dla "Elle UK" wskazała również pewne mechanizmy społeczne, które już od dawna zniewalają kobiety.

Ograniczanie kobiet poprzez komentowanie ich ciał działało przez bardzo długi czas. Myślę, że jesteśmy teraz w tym momencie, w którym wiele osób mówi: 'Mam to w dupie'. Niestety, staliśmy się tak przerażeni ludzkim ciałem, że nie możemy nawet spojrzeć na moje dwa małe słodkie sutki za materiałem w sposób, który nie jest seksualny. Musimy przypominać wszystkim, że istnieje więcej niż jeden powód dla istnienia kobiecych ciał

- wyznała.
REKLAMA

Pugh po raz kolejny podkreśliła też, że największe uznanie za odważne stroje, w tym wspomnianą suknię Valentino, dostaje od kobiet. "Kiedy nosiłam [przezroczyste] sukienki, każda kobieta, którą mijałam, mówiła: Wyglądasz, jakbyś świetnie się bawiła. I tak było!" - podsumowała Pugh.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA