REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD

Polska komedia w kinach była niewypałem, a teraz podbija Amazona. Lepszy od niej jest już tylko „Fallout”

Film „Fuks 2” w reżyserii Macieja Dutkiewicza doczekał się swojej kinowej premiery na początku 2024 roku. Jest on kontynuacją komedii „Fuks”, którą widzowie mogli zobaczyć po raz pierwszy piętnaście lat temu. Powroty do starszych produkcji nie zawsze są udane i tak było właśnie w tym przypadku. „Fuks 2” spotkał się z bardzo negatywnym odbiorem, jednak aktualnie znakomicie radzi sobie na platformie Amazon Prime Video.

16.04.2024
19:19
Polska komedia Fuks 2 na Amazonie, zaraz pod serialem Fallout
REKLAMA

Widzowie są wybredni, to trzeba przyznać. Aczkolwiek nie ma w tym nic złego. Dzięki temu wciąż dostajemy coraz to nowsze tytuły, a wśród nich znajdują się pozycje naprawdę interesujące. Zarówno publika, jak i twórcy lubią również wracać do produkcji sprzed lat. Nie chodzi tylko o ich odświeżenie czy unowocześnienie, ale zrealizowanie ich kontynuacji. Oczywiście uwzględniając przy tym współczesną rzeczywistość. Tego typu eksperymenty są ryzykowne, ale mogą też przynieść ostatecznie całkiem przyzwoity efekt. Niestety tutaj się nie udało. „Fuks 2” zebrał wśród zarówno widzów, jak i krytyków, bardzo negatywne opinie. Trafił zresztą na platformę streamingową dość szybko, bo zaledwie trzy miesiące po premierze. Zazwyczaj nie jest to dobry znak. Można wtedy słusznie pomyśleć, że danego tytułu zwyczajnie nie opłacało się puszczać w kinach dłużej, ponieważ nikt nie chciał go oglądać. W takiej sytuacji opublikowanie go w sieci jest nie tylko ratunkiem, ale też szansą na drugie życie. „Fuks 2” radzi sobie w serwisie Amazon Prime Video świetnie. Jego tytuł musiał przynieść mu szczęście.

REKLAMA

„Fuks 2”: popularność filmu przyćmiewa tylko serial „Fallout”

Tytuł „Fuks 2” opowiada historię Maćka Stawickiego (Maciej Musiał), czyli niesamowicie bystrego i życiowo ogarniętego dwudziestolatka. Chłopak ma, można powiedzieć, bardzo interesujących członków najbliższej rodziny. Jego ojciec w dniu swoich osiemnastych urodzin odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód oraz w znacznym stopniu przyczynił się do rozbicia dwóch policyjnych radiowozów. Za mało wrażeń? To nie problem. Udało mu się też oszukać szemranego biznesmena, dzięki czemu zdobył dużo pieniędzy. Oczywiście, jak to na łobuza przystało, zdobył również serce pięknej kobiety. Poprzeczka jest zatem zawieszona naprawdę wysoko, a Maciek nie tylko chce jej dosięgnąć, ale przede wszystkim ją przeskoczyć. Nie wiadomo, czy synowi udało się odziedziczyć po ojcu brawurę, charyzmę oraz brak jakiegokolwiek poczucia zagrożenia. Jednak chłopak, za sprawą niekonwencjonalnej randki, szybko zostanie wystawiony na próbę. Los połączy go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami oraz wciągnie w swego rodzaju grę, w której do wygrania jest nie tylko ogromna kasa, ale też miłość.

Oficjalny zwiastun filmu Fuks 2, dostępnego na platformie Amazon Prime Video
REKLAMA

Film „Fuks 2” nie spotkał się z pozytywnym odbiorem w kinach, ale świetnie radzi sobie na platformie Amazon Prime Video. Aktualnie znajduje się na drugim miejscu w rankingu najchętniej oglądanych w Polsce produkcji. Przebija go tak naprawdę tylko serial „Fallout”. Cóż, te zestawienia chyba nigdy nie przestaną zadziwiać.

Film „Fuks 2” można obejrzeć na platformie Amazon Prime Video.

Czytaj więcej o komediach na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA