REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najpopularniejszy serial Apple’a doczeka się 2. sezonu. Twórcy zmienili plany - mają dobry powód

„O jedno cię proszę” to serial, który wiosną ubiegłego roku podbił Apple TV+. Produkcja miała być serialem limitowanym, jednak teraz okazało się, że adaptacja powieści Laury Dave doczeka się 2. sezonu. A to wszystko właśnie dzięki pisarce.

28.03.2024
8:22
o jedno cię proszę sezon 2 premiera serial online gdzie obejrzeć książka
REKLAMA

„O jedno cię proszę” dostanie 2. sezon. Dlaczego, skoro wizja na serial od początku zakładała zamkniętą w jednej odsłonię historię, wierną powieści Laury Dave z 2021 r.? Okazuje się, że jeden z największych hitów Apple TV+, którego kontynuacji nikt nie oczekiwał, otrzyma solidną bazę do dalszej adaptacji. Pisarka zdecydowała się bowiem stworzyć dalszy ciąg tej opowieści - książka zostanie wydana już w 2025 r. Dzięki temu twórcy otrzymali nowy materiał źródłowy, który mogą zekranizować - a to, jak przypuszczam, jest studiu bardzo na rękę.

REKLAMA

O jedno cię proszę - będzie 2. sezon. Serial to wielki hit platformy

Książka ponad rok utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa”, tymczasem serial stał się jedną z najchętniej oglądanych produkcji od momentu powstania serwisu w 2019 r. W ciągu pierwszego miesiąca od premiery obejrzało go 4,5 mln widzów, czyniąc go najczęściej oglądanym miniserialem w historii serwisu i zostawiając w tyle wyniki innych hitów Apple’a: „Czarnego ptaka” (2,6 mln) czy „Kulawych koni” (1,9 mln). W dniu premiery obejrzało go aż 3,4 mln osób, co uplasowało go na 1. miejscu najchętniej oglądanych produkcji w bibliotece platformy w ubiegłym roku. 

Czytaj więcej o produkcjach Apple TV+ w Spider's Web:

Pytana o 2. serię pisarka już jakiś czas temu odpowiedziała:

Teraz - ilekroć piszę - widzę twarz Jen. Bardzo miło jest ją widzieć. Mam wrażenie, że historia Hannah jeszcze się nie skończyła. 

Gwiazdy Jennifer Garner, Nikolaj Coster-Waldau, Angourie Rice i David Morse powrócą w 2. sezonie serialu pod sztandarem Hello Sunshine, czyli firmy Reese Witherspoon. Weteran telewizji Aaron Zelman, który m.in. współtworzył własną serię „Lucky Hank” dla stacji AMC, dołączył do ekipy jako współshowrunner i producent wykonawczy w duecie z Joshem Singerem. 

O jedno cię proszę
REKLAMA

2. sezon zabierze widzów w jeszcze bardziej ekscytującą podróż pełną tajemnic, zwrotów akcji czyhających za każdym rogiem i nie możemy się doczekać, aby poznać kolejny rozdział z udziałem tych urzekających postaci 

- powiedział Matt Cherniss, dyrektor programowy ds. Apple TV+.

Co ciekawe, pisarka zapowiedziała również powstanie jeszcze jednej, niezależnej od tego cyklu powieści - „Noc, której go straciliśmy” - którą ona i Singer zaadaptują na film dla Netfliksa. 

O jedno cię proszę obejrzysz w Apple TV+.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA