REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Zrzutka.pl odcina się od skandalicznych zbiórek na Brauna. Serwis wystosował oświadczenie

Od wtorku politycy, ale też i Polacy żyją skandalicznym czynem, którego dopuścił się w Sejmie poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, gasząc gaśnicą menorę chanukową w Sejmie. Jego zachowanie spotkało się z surową karą Prezydium Sejmu. Tuż po tym wydarzeniu zorganizowano zbiórkę na Zrzutka.pl, wspierającą działalność kontrowersyjnego polityka. Poseł nie otrzyma jednak żadnych pieniędzy. W mediach społecznościowych serwisu Zrzutka.pl pojawiło się oświadczenie, dotyczące zbiórek na Brauna.

13.12.2023
17:55
Grzegorz Braun Konfederacja
REKLAMA

W Sejmie, zwanym potocznie Sejmfliksem dzieje się bardzo dużo. Wszystkie wydarzenia w Sejmie i przemówienia polityków budzą ogromne emocje. We wtorek byliśmy świadkami skandalicznego zdarzenia, którego dopuścił się poseł Konfederacji, Grzegorz Braun. Polityk zgasił gaśnicą menorę chanukową w Sejmie, wywołując ogromne zamieszanie. Psiknął tez gaśnicą w twarz Magdalenie Gudzińskiej-Adamczyk, jednej z uczestniczek uroczystości żydowskiego święta Chanuki w Sejmie.

REKLAMA

Zbiórki na Grzegorza Brauna zostały zablokowane. Serwis Zrzutka.pl wydał oświadczenie.

Więcej o polityce i wydarzeniach z Sejmu przeczytasz w Spider's Web:

Na tym jednak nie koniec, bo po tym wydarzeniu Braun wszedł na mównicę sejmową, głosząc antysemicką mowę. Polityk został ukarany przez Prezydium Sejmu, gdzie odebrano mu połowę uposażenia na okres trzech miesięcy i całą dietę parlamentarną na pół roku. Również Konfederacja ukarała Brauna, m.in. zakazem wystąpień z mównicy Sejmu.

Co ciekawe, jeszcze tego samego dnia, na portalu Zrzutka.pl pojawiały się zbiórki, wspierające działalność posła Konfederacji. Zebrana została spora suma, w wysokości 70 tys. złotych. Organizator wyłączył jednak zrzutkę, a darczyńcom zwrócił pieniądze. W mediach społecznościowych serwisu Zrzutka.pl pojawiło się oświadczenie, w którym podkreślono, iż zrzutkami na polityka zainteresowali się prawnicy. Jak czytamy, na Zrzutka.pl nie ma miejsca na organizowanie Zrzutek związanych z pochwalaniem, wspieraniem lub propagowaniem nienawiści, przemocy, dyskryminacji, terroryzmu, faszyzmu lub innych ustrojów totalitarnych, publicznym pochwalaniem zbrodni lub przestępstw lub naruszeniem dóbr osobistych osób trzecich.

Screen z Facebooka Zrzutka.pl

Zrzutka.pl zachęca do wsparcia innej zbiórki, związanej ze świętem Chanuka

REKLAMA

W związku z czym wszystkie aktywne zbiórki na posła zostały zablokowane, natomiast wszystkie nowe, które się pojawią, również zostaną przerwane.

Jako Zrzutka.pl pragniemy być miejscem, które sprzyja pozytywnym inicjatywom i wspiera wartości społeczne. Dlatego też zachęcamy do wsparcia zbiórki "Rozpalmy nową świecę chanukową" - https://zrzutka.pl/chanuka założonej w porozumieniu z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, której jednym z celów będzie realizacja ogólnych warsztatów antydyskryminacyjnych - kierowanych zarówno szeroko do Polskiej społeczności, jak i do parlamentarzystów - czytamy na Facebooku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA