REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Rozpoczęły się zdjęcia do ósmej części "Gwiezdnych wojen"

W Londynie ruszyły zdjęcia do ósmej odsłony "Gwiezdnych wojen". Premiera filmu zapowiedziana jest na 14 grudnia 2017 roku. 

11.02.2016
15:22
Rozpoczęły się zdjęcia do ósmej części Gwiezdnych wojen
REKLAMA
REKLAMA

Choć "Gwiezdne wojny 8" trafią do kin ponad pół roku później, niż początkowo zakładano - w grudniu, zamiast maja - zdjęcia do filmu rozpoczęły się zgodnie z planem. Co ciekawe, kilka próbnych ujęć powstało już wcześniej, kilka miesięcy temu, podczas kręcenia "Przebudzenia Mocy". Rian Johnson ("Breaking Bad", "Looper - Pętla czasu"), który jest scenarzystą i reżyserem nowej części i który zastąpił J. J. Abramsa, miał okazję uczestniczyć w produkcji pierwszej odsłony nowej trylogii, by dzięki temu lepiej przygotować się do swojej pracy i by zachować spójność pomiędzy filmami.

gwiezdne wojny przebudzenie mocy plakat — kopia class="wp-image-55669"

O ósmej części "Gwiezdnych wojen" nie wiadomo wiele - w obsadzie ponownie pojawią się Daisy Ridley jako Rey, Johna Boyegę jako Finna, Oscara Isaaca w roli Poe, Adama Drivera czyli Kylo Rena oraz rodzeństwo Skywalkerów - Marka Hamilla i Carrie Fisher. Jednak szczegóły dotyczące fabuły lub nowych postaci, które pojawią się w filmie, pozostają nieujawnione. I raczej nie ma co liczyć na to, że poznamy je wcześniej niż w 2017 roku. Do tego czasu Disney będzie prawdopodobnie promował pierwszy z serii spin-offów z uniwersum "Gwiezdnych wojen": "Rogue One".

REKLAMA
boba fett gwiezdne wojny spin off class="wp-image-49919"

"Rogue One: A Star Wars Story", bo tak brzmi pełna angielska nazwa tego widowiska, trafi do kin 15 grudnia 2016 roku. Jego akcja rozgrywać się będzie przed wydarzeniami z "Nowej Nadziei". Będzie to historia o grupie rebeliantów próbujących wykraść plany pierwszej Gwiazdy Śmierci. W filmie pojawi się Darth Vader, który ma być jedną z ważniejszych postaci. Oprócz tego będziemy mogli zobaczyć między innymi nowego droida, nowe myśliwce oraz tzw. Death Troopers - szturmowców zakutych w czarne zbroje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA