REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Aktorka grająca Cho Chang dostawała rasistowskie wiadomości od fanów „Harry'ego Pottera”. Zabroniono jej o tym mówić

Marka „Harry'ego Pottera” cierpiała w ostatnich miesiącach z powodu oskarżeń o transfobię wymierzonych w J.K. Rowling. Okazuje się jednak, że fani serii też mają trochę za uszami. Aktorka Katie Leung grająca Cho Chang przyznała, że dostawała rasistowskie wiadomości od fandomu. I zabroniono jej o tym mówić.

11.03.2021
19:50
Harry Potter: Aktorka grająca Cho Chang doznała rasizmu ze strony fanów
REKLAMA
REKLAMA

Katie Leung dołączyła do obsady cyklu przed rozpoczęciem okresu zdjęciowego do filmu „Harry Potter i Czara Ognia”. Urodzona w Szkocji aktorka mająca chińskie korzenie wcieliła się w jedną z niewielu postaci wymyślonych przez J.K. Rowling niemających na pewno białego koloru skóry. Było to oczywiste dla każdego czytelnika serii o młodym czarodzieju, ale nie przeszkodziło części fandomu w zaatakowaniu mającej zaledwie 16-lat Leung.

W trakcie nagrywania podcastu Chinese Chippy Girl brytyjska gwiazda cofnęła się pamięcią do pierwszych miesięcy po ogłoszeniu, że zagra Cho Chang. Jak sama przyznaje, była jeszcze młodą osobą i dlatego nie do końca wiedziała, czego może się spodziewać online ze strony hejterów. Niestety, po wyszukaniu swojego nazwiska natrafiła na mnóstwo rasistowskich wiadomości:

Googlowałam siebie i w pewnym momencie natrafiłam na stronę internetową poświęconą fandomowi „Harry'ego Pottera”. Pamiętam, że przeczytałam wszystkie komentarze. I tak, było tam mnóstwo rasistowskiego gówna.

Katie Leung powiedziała o tym „specjalistom od wizerunku". A ci zabronili jej o tym mówić w trakcie wywiadów o serii „Harry Potter”.

harry potter cho chang

Nie ma jasności, czy aktorka mówiła o jakiejś zewnętrznej agencji zajmującej się jej wizerunkiem czy marketingowcach pracujących dla wytwórni Warner Bros, która notabene odmówiła komentarza na pytania zadane w tej sprawie przez portal Variety. Katie Leung przyznała natomiast, że wcześniej nie przeszła żadnego treningu, by lepiej rozmawiać z mediami. I choć ciągle powtarzała, że chciałaby coś opowiedzieć o całej sprawie, to tego nie zrobiła:

REKLAMA

Mówili mi: „Słuchaj Katie, nie widzieliśmy tych stron internetowych, o których mówią ludzie. A gdyby ktoś cię o nie zapytał, odpowiedz, że to nieprawda. Powiedz, że nic takiego się nie dzieje”.

Nie jest to pierwszy skandal związany z książkami i filmami o Harrym Potterze. Ostatnio głównie dotyczyły one jednak osoby J.K. Rowling. Brytyjska pisarka z powodu swoich komentarzy o osobach trans i ciągłych zmian w kanonie odrzuciła od swojej osoby wielu dawnych fanów. I to tak bardzo, że przy okazji niedawnego wycieku informacji o powstaniu serialu w uniwersum pojawiły się nawoływania do bojkotu takiej produkcji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA