REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Cios w HBO Max. Platforma przestaje produkować polskie seriale

Pojawiła się informacja, że HBO przestanie produkować seriale i filmy w kilku regionach na świecie, w tym w Polsce.

04.07.2022
18:13
hbo produkcja filmy seriale
REKLAMA

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day w Polsce.

HBO jest stacja, która niemalże wrosła w krajobraz polskiego świata telewizji. Amerykanie zrealizowali w Polsce całą masę świetnych produkcji, które doskonale pasowały do ich portfolio i długo budowanego wizerunku telewizji jakościowej. To właśnie HBO dało nam „Watahę” czy „Ślepnąc od świateł”, udowadniając, że nie tylko doskonale wie, jak robić seriale, ale również, że produkcje lokalne muszą być… jak najmocniej osadzone w rzeczywistości kraju, z którego pochodzą.

REKLAMA

Tym smutniejsza jest informacja, którą podał dziś portal Variety , że HBO na razie wstrzymuje się z wydawaniem pieniędzy na nowe produkcje w Dani, Szwecji, Norwegii i Finlandii, w Europie Środkowej, a także w Holandii i Turcji. A także fakt, że część produkcji oryginalnych może zniknąć z serwisu.

Dotyczy to również Polski.

Aktualne trwają prace and przygotowaniem najbardziej atrakcyjnej dla polskich widzów oferty programowej, która będzie zawierała treści najwyższej jakości.

W ramach dalszych prac nad połączeniem HBO Max i discovery+ w jedną globalną platformę streamingową prezentującą szeroki zakres treści z całego Warner Bros. Discovery, trwa przegląd aktualnej oferty programowej dotychczasowych serwisów.

Elementem tego procesu jest decyzja o usunięciu z HBO Max części produkcji oryginalnych, a także zaprzestaniu dalszych prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi HBO Max w Polsce, a także w krajach skandynawskich i pozostałej części Europy Środkowej.

- przekazał nam polski oddział HBO.

Decyzja z całą pewnością jest brutalna i w mojej opinii dość ryzykowna głównie dla flagowego produktu korporacji, czyli HBO Max. Platforma z całą pewnością będzie dalej przyciągała kinowymi hitami, które dość szybko na nią trafiają, ale lokalne produkcje, choćby w Polsce cieszyły się ogromną popularnością i stanowiły ważną część biblioteki.

Można spekulować, że powodem tych cięć jest chęć oszczędności. Obecny CEO Warner Bros. Discovery (które powstało z fuzji WarnerMedia i Discovery), swoje rządy zaczął bowiem od sprawdzenia stanu finansów firmy. Postawił on sobie za cel oszczędzenie 3 mld dolarów w ciągu najbliższych 2 lat. Ofiarami cięć zostały między innymi popularne seriale, jak na przykład „Wychowane przez wilki”, a także „Demimonde”, film który to miało zrealizować studio należące do J.J. Abramsa.

Co z filmami i serialami, które już są w trakcie produkcji?

REKLAMA

W ramach globalnego procesu, trwa przegląd projektów na etapie produkcji i postprodukcji, żeby zdecydować, czy finalnie znajdą się na platformie HBO Max, czy zostaną zastosowane inne rozwiązanie licencyjne. Jest też kilka projektów europejskich, których produkcja została już zamówiona i mogą pojawić się w ofercie HBO Max. Więcej szczegółów w tej sprawie podamy wkrótce

- przekazał nam polski oddział HBO

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA