REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Horrory tak dziwne, że na pewno je pokochasz. Najbardziej pokręcone tytuły, które obejrzysz w domu

Przy tworzeniu listy tych filmów, nie kategoryzowałem ich na dobre i złe. Są to pojęcia względne. Dobre mogą być złe, a złe mogą być tak złe, że aż dobre. Pewne jest tylko to, że jeśli po nie sięgniecie ubawicie się jak to słynne prosie z powiedzenia Zygmunta Kałużyńskiego.

07.04.2020
12:35
vod horrory dziwne filmy
REKLAMA
REKLAMA

Na poniższej liście filmy złe przenikają się z dobrymi. Stare z nowymi. Ich wspólnym mianownikiem jest przekraczanie granic horroru. Niezależnie od tego czy za sprawą formy parodii lub pastiszu, czy przez łączenie gatunków bądź zagęszczanie akcji. Może was przestraszą, może obrzydzą, ale podczas ich seansów będziecie się świetnie bawić.

Duma i uprzedzenie i zombie

Gdyby w powieściach Jane Austen pojawiały się zombie, jej proza byłaby o wiele ciekawsza. Z takiego założenia wyszedł Burr Steers i wzbogacił historię sióstr Bennett hordą nieumarłych. Podczas seansu czeka was mnóstwo śmiechu.

Film dostępny na platformach iTunes, Player i Chili.

Atak tyrolskich zombie

Kiedy Steve utyka na szczycie góry wraz z dziewczyną i kumplem w najdłuższą noc w roku, rozpoczyna się ciąg absurdalno-śmieszno-strasznych wydarzeń. Okazuje się bowiem, że miejscowi pijaczkowie zmieniają się w zombie. Rozpoczyna się krwawa gra o przeżycie, a bohaterów ratuje jedynie umiejętność jazdy na snowboardzie.

Film dostępny na platformach Chili i VOD.

„The Rocky Horror Picture Show”

Żadne, podobne zestawienie nie może obejść się bez tego tytułu. „The Rocky Horror Picture Show” jest synonimem słowa kult. Od swojej premiery grany jest w amerykańskich kinach. Fani zbierają się regularnie podczas seansów o północy, aby wraz z bohaterami przeżywać kolejne dreszcze, radości i z nimi tańczyć. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, jak najszybciej dajcie się porwać niezapomnianym piosenkom i wyjątkowej, b-klasowej atmosferze.

Film dostępny na platformach iTunes, Chili i Rakuten.

Attack of the Killer Donuts

Ach objadamy się nimi w tłusty czwartek. Ale co by się stało, gdyby to one zechciały pożywić się nami? Nieważne jak. Ważne, że donuty zmieniają się w krwiożerczych morderców, a czoła musi im stawić troje cukierników.

Film dostępny na platformie VOD.

Kieł

Kevin Smith najlepiej znany jest ze swoich komedii z Jayem i Cichym Bobem. Dlatego nic dziwnego, że „Kła” wypełnia absurdem i licznymi humorystycznymi wtrętami. Jest to opowieść o człowieku, który kierowany tajemniczymi motywami postanawia porwać młodego chłopaka i zamienić go w… morsa.

Film dostępny na platformach iTunes, Chili i Rakuten.

Alleluia! The Devil's Carnival

„The Rocky Horror Picture Show” nie jest jedynym horrorem z elementami musicalu w zestawieniu. W „Alleluia!” diabeł wchodzi w bardzo poważny konflikt z Bogiem, który postanawia przywrócić go do porządku. Jego plany zostaną jednak pokrzyżowane. Akcja rozgrywa się w niebie i piekle. A w dodatku możecie tu usłyszeć grzeszny głos Emilie Autumn.

Film dostępny jest w iTunes.

Piercing

Zaraz pewnie pojawią się głosy krytyki, że to nie horror tylko thriller. Łatki gatunkowe miejcie jednak w głębokim poważaniu, bo „Piercing” zapewni wam nieprzespaną noc. Jest to opowieść o mężczyźnie, który postanawia zamordować prostytutkę. Wszystko ma zaplanowane i zdobył odpowiednie przyrządy. Problemem jest jednak to, że jego ofiara bardzo szybko staje się oprawcą. Czeka was więc prawdziwy festiwal tortur. Do oglądania koniecznie w formie double feature z również dostępną na HBO GO „Grą wstępną”.

Film dostępny na platformie HBO GO.

Plan 9 z kosmosu

REKLAMA

Tego filmu, jak i postaci Eda Wooda, nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi b-klasy i kultowych produkcji. „Plan 9 z kosmosu” to źle zrealizowana i bezdennie nonsensowna opowieść o kosmitach, którzy wskrzeszają zmarłych, aby ci zabili wszystkich ludzi na Ziemi. A jeśli to was nie przekonuje to dodam, że na ekranie zobaczycie Belę Lugosiego.

Film dostępny na platformach Ipla i VOD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA