REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W Polsce trwa sezon na kina plenerowe. Dokąd iść na seans pod gwiazdami?

Nieodłączną częścią lata w mieście dla każdego mieszczucha jest kino plenerowe. Inicjatywa, która co roku wzbudza coraz większe zainteresowanie, organizowana jest praktycznie w całej Polsce. Podpowiadamy, gdzie znaleźć najbardziej klimatyczne miejsca, w których można wygodnie rozłożyć się na leżaku i w upalne wieczory oglądać kultowe produkcje na wielkim ekranie.

22.07.2023
12:00
W Polsce trwa sezon na kina plenerowe. Gdzie iść na seans pod gwiazdami?
REKLAMA

Kinowe hity, kultowe filmy i oscarowe tytuły - kino plenerowe nie zna granic. Niektórym wydarzeniom przewodzi motto, w ramach którego zobaczyć można produkcje o konkretnej tematyce, a w innych miejscach organizowane są pokazy tych filmów, które w tym sezonie cieszyły się sporą oglądalnością. Obecnie w niemal każdym większym mieście w Polsce można załapać się na przynajmniej jeden seans pod gołym niebem, a my sprawdzamy, gdzie.

Czytaj także: Streaming nad wizytę w kinie? Nigdy tego nie zrozumiem

REKLAMA

Kino plenerowe: Warszawa

Miasto stołeczne obfituje w wiele artystycznych inicjatyw, w skład których wchodzą oczywiście kina plenerowe. Seanse pod gwiazdami odbywają się najczęściej na Placu Defilad pod Kinoteką - w lipcu, sierpniu oraz wrześniu zobaczyć będzie można takie hity jak "Wieloryb", "John Wick 4" czy "Aftersun". W Warszawie można wybrać się także do Parku Kozłowskiego, gdzie odbywa się Ursynowskie Lato Filmowe, a także do Parku Kotańskiego w ramach wydarzenia Kino plenerowe Włochy. Kilka pokazów można także zaliczyć w Wil.Labie, gdzie wyświetlony zostanie cykl filmów historyczno-kostiumowych pod hasłem "Siła kobiet", a także w Amfiteatrze Bemowo w Parku Górczewska. Sporo oscarowych produkcji pojawi się także w ramach wydarzenia Kino Letnie Lolka - Oscarowe środy. Warto wpaść także do Elektrowni Powiśle, gdzie seanse odbywają się w każdy wtorek, a także do Chono Lulu Bistro & Bar i na dziedziniec kina Tęcza.

Wrocław - kino plenerowe

Wrocław to miasto spotkań, również tych filmowych. Jeśli chodzi zatem o kino plenerowe, nie można zapomnieć o Centrum Historii Zajezdnia, gdzie co tydzień wyświetlane będą zarówno kultowe produkcje, jak i nowości. Z kolei Kino Tarnogaj 5 sierpnia zaprasza do Mieszczańska Beach Bar, gdzie o 21:00 zobaczyć będzie można film "Filip". Warto wpaść także na jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń we Wrocławiu, czyli Festiwal Nowe Horyzonty, w ramach którego w Rynku do 30 lipca odbywać się będą seanse takich filmów jak "W trójkącie", "IO" czy "Wielka droga".

Kraków: gdzie kino plenerowe?

W Krakowie także jest w czym wybierać. Już 20 lipca startuje Kino Plenerowe pod Gwiazdami, które organizowane jest przez krakowskie kino Paradox i aż do 11 sierpnia będzie można wygodnie rozsiąść się na leżaku i obejrzeć takie hity jak "Córka", "Najgorszy człowiek na świecie" czy "La La Land". Kino plenerowe tradycyjnie organizuje także MOCAK, a tegoroczna edycja wydarzenia poświęcona jest Ukrainie. Kilka produkcji zobaczyć będzie można także na Kazimierzu w ogrodzie Hotelu Puro, a pod koniec lipca załapać się jeszcze można na ostatnie pokazy w ramach wydarzenia Kino na Tarasie, które organizowane jest przez kino Agrafka. W sierpniu warto także wpaść do Parku Dębnickiego, gdzie w każdą wakacyjną sobotę odbywać się będą seanse hitowych produkcji.

Kino plenerowe w Łódzi

Wygląda na to, że Łódź można okrzyknąć miejscem, w którym sporo się dzieje, jeśli chodzi o seanse w plenerze. Na pierwszy ogień warto wziąć Kino plenerowe w Monopolis, gdzie motywem przewodnim w filmach będą kobiety. Z kolei w Parku na Zdrowiu odbędą się pokazy oscarowych i najlepszych produkcji ostatniego sezonu, takich jak "Elvis", "Aftersun" czy "Fabelmanowie", a Park Julianowski zaprasza na seanse wszystkich zakochanych, bo tam kino plenerowe odbywa się w tym roku pod hasłem randka. "Mydło i powidło" proponuje zaś wszystkim niezdecydowanym Park Górka Widzewska, a na polskie produkcje ostatniego warto wybrać się do EC1.

Trójmiasto - kona plenerowe w Sopocie, Gdańsku i Gdyni

REKLAMA

Zarówno ci, którzy wpadli na urlop popluskać się w Bałtyku, jak i mieszkańcy Gdańska, Gdyni czy Sopotu, mają szasnę skorzystać z filmowych ofert, które proponują kina plenerowe. W Gdańsku na wyjątkowy seans będzie można wybrać się do Teatru Szekspirowskiego, który co kilka dni organizuje kino na dachu budynku. Z kolei w Sopocie do końca sierpnia na Molo będzie można obejrzeć hitowe i kultowe produkcje w ramach wydarzenia Kino Letnie. Festiwal Sopot-Zakopane. W Gdyni natomiast, gdzie trwa już Kino dzielnicowe #wGdyni, w 11 dzielnicach do 9 września zobaczyć będzie można aż 47 pokazów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA