REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Dzieje się

Wojewódzki i Figurski śpiewają "Po trupach do celu". To nie rok 2010, tylko dzisiejszy program w telewizji

Michał Figurski zagości w najnowszym, wtorkowym odcinku Kuby Wojewódzkiego na antenie TVN. Z krótkiej zajawki, którą Wojewódzki zamieścił w mediach społecznościowych wynika, że dziennikarze odtworzą piosenkę "Po trupach do celu", którą wykonali przed laty, na antenie Eski Rock w programie "Poranny WF". W 2010 roku tekst piosenki budził skrajne emocje, tym bardziej, że utwór powstał zaledwie kilka tygodni po katastrofie smoleńskiej.

14.11.2023
9:24
Kuba Wojewódzki Michał Figurski
REKLAMA

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski przed laty byli radiowym duetem, który na antenie Eski Rock budził co rano rzesze Polaków. Audycja "Poranny WF" oraz żarty wypowiadane przez Figurskiego i Wojewódzkiego często były na granicy dobrego smaku lub ją przekraczały. Przykładem są chociażby "żarty z Ukrainek", za które stacja została ukarana, natomiast za Wojewódzkim i Figurskim, ta osobliwa wtopa ciągnęła się jeszcze bardzo długo.

REKLAMA

Więcej o Kubie Wojewódzkim przeczytasz w Spider's Web:

Michał Figurski gościem Kuby Wojewódzkiego w programie TVN. Wykonają kontrowersyjny utwór.

Nie jest tajemnicą, że po tej akcji relacje obu panów, którzy kiedyś byli dobrymi przyjaciółmi, ochłodziły się. Później pojawiło się na ich koncie jeszcze kilka medialnych przytyków. O tym, jak dogadują się obecnie, przekonamy się w najnowszym odcinku Kuby Wojewódzkiego, do którego showman zaprosił Michała Figurskiego i Annę Dymną. Z krótkiej zajawki, wrzuconej na social media Wojewódzkiego można zobaczyć, że również i tym razem dziennikarze będą wbijać sobie szpileczki.

We fragmencie widać, że odtworzą też kontrowersyjną piosenkę "Po trupach do celu", którą w rytm słynnego bitu Dr. Dre i Snoopa Doga "Still" wykonali w 2010 roku na antenie Eski Rock. Choć dziś jej tekst ma znacznie mniejszą siłę rażenia, a Jarosław Kaczyński powoli odchodzi od rządzenia Polską po wyborach parlamentarnych, w 2010 roku utwór wykonany przez dziennikarzy był bardzo kontrowersyjny i wzbudził dość powszechne oburzenie. Bój się Polaku, bój się, wraca IV RP Bój się Polaku, bój się, wraca IV RP Zamarli na Helu, zamarli na Wawelu Po trupach do celu, po trupach do celu Nie wierzył nikt, wątpiło wielu A Jarek na to po trupach do celu, po trupach do celu - rapowali Wojewódzki i Figurski.

"Po trupach do celu" pojawiła się zaledwie kilka tygodni po katastrofie smoleńskiej

Warto dodać, że piosenka ujrzała światło dzienne zaledwie kilka tygodni po katastrofie smoleńskiej, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło w niej 96 osób, w tym oczywiście brat Jarosława Kaczyńskiego - Lech Kaczyński i jego żona Maria. W tamtym czasie dziennikarze nie widzieli nic złego z tekście piosenki. Figurski, tłumacząc jej zamysł, podkreślał, że jej celem było ośmieszenie kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego oraz prób wykorzystania w niej tragedii.

REKLAMA
Wojewódzki i Figurski

Bogusław Potoniec, prezes Eski Rock uważał, że piosenka nie przekroczyła granic dobrego smaku. Jego zdaniem wypowiedź Wojewódzkiego i Figurskiego świadczyła o sprzeciwie na wykorzystywanie samolotu prezydenckiego w kampanii wyborczej. Inne zdanie na ten temat miała z kolei Magdalena Bajer, przewodnicząca Rady Etyki Mediów, która uważała, że takie zachowanie dziennikarzy jest karygodne i haniebne. To, co jest zaprezentowane, jest bardzo poważnym przekroczeniem podstawowych reguł kultury i etyki dziennikarskiej - tłumaczyła. Fragmenty kontrowersyjnej piosenki ponownie wybrzmią po latach we wtorkowym odcinku Wojewódzkiego i Figurskiego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA