REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Showrunner „Lucyfera” zdradza, jak pandemia wpłynęła na 6. sezon serialu. „Z ograniczeń wynika nasza siła”

Koronawirus już od ponad roku infekuje branżę kulturalno-rozrywkową. Mimo to powstają kolejne filmy i seriale, chociaż tworzone są w odpowiednim reżimie sanitarnym. Jeden z showrunnerów „Lucyfera” zdradził, w jaki sposób pandemiczne obostrzenia wpłynęły na kształt finałowego sezonu produkcji.

06.04.2021
11:34
Lucyfer 6 sezon: Jak pandemia wpłynęła na finałowy sezon serialu?
REKLAMA
REKLAMA

Po tym jak Fox anulował „Lucyfera” po 3. sezonie, prawa do produkcji przejął Netflix. Platforma uratowała serial i nadała mu drugie życie. Niestety i to musiało dobiec końca. Przygody charyzmatycznego diabła dobiegają końca. Ze względu na pandemię 5. odsłona tytułu została podzielona na dwie części. Pod koniec przyszłego miesiąca zadebiutuje sezon 5B, a tymczasem twórcy zdążyli już poinformować o zakończeniu zdjęć do kolejnego, finałowego już sezonu.

Jeden z showrunnerów serialu Joe Henderson w niedawnym wywiadzie dla Wordballon zdradził, że ostatnia odsłona „Lucyfera” będzie nieco inna od poprzednich.

Wszystko przez, a jakże, pandemię. Obostrzenia związane z koronawirusem zmusiły scenarzystów do zmiany swojego podejścia, bo nie wszystko było możliwe do realizacji w aktualnych warunkach.

Jak pandemia wpłynęła na 6. sezon „Lucyfera”?

Jak podaje CBR Henderson zdradził, że finałowe odcinki trzeba było napisać tak, aby odpowiednio wykorzystać pandemiczne ograniczenia:

Największym problemem, było pisanie w taki sposób, aby z narzucanych ograniczeń wynikała nasza siła — stwierdził Joe Henderson.

W praktyce oznacza to, że twórcy zrezygnowali z widowiskowych scen akcji na rzecz rozwoju bohaterów i dynamiki ich wzajemnych reakcji. Wyciągnęli w ten sposób cały potencjał tkwiący w obsadzie serialu:

Zmusiło nas to, aby zgłębić dynamikę naszych bohaterów. Pozwoliło to dodatkowo pochwalić się jak cholernie dobra jest nasza obsada, więc miało to olbrzymi wpływ na kształt finału, ale jest to ta sama historia, którą chcieliśmy opowiedzieć.

REKLAMA

Odpowiedź na pytanie, czy pandemia wpłynęła na kształt 6. sezonu „Lucyfera” brzmi więc i tak i nie. Wygląda bowiem na to, że pomimo narzuconych ograniczeń, twórcom udało się je wykorzystać na korzyść opowiadanej fabuły, a jednocześnie zachować ducha pierwotnych zamiarów. Jak to wyszło przekonamy się za jakiś czas. Na razie Netflix nie ujawnił jeszcze daty premiery finałowej odsłony serialu.

Sezon 5B „Lucyfera” pojawi się na platformie Netflix 28 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA