REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gwiazda "Na Wspólnej" wychowuje niepełnosprawną córkę. Gorzko oceniła pomoc państwa

Lucyna Malec kojarzona jest przez telewizyjnych widzów przede wszystkim z roli Danusi w serialu "Na Wspólnej". Prywatnie aktorka wychowuje samodzielnie niepełnosprawną córkę, 24-letnią Zosię. W najnowszym wywiadzie zdradziła, czy może liczyć na pomoc państwa. Zdanie aktorki co do pomocy rodzicom opiekującym się chorymi dziećmi jest co prawda krótkie, lecz gorzkie.

26.01.2023
19:25
Lucyna Malec
REKLAMA

Lucyna Malec od wielu lat gra w hicie TVN "Na Wspólnej", gdzie wciela się w postać dobrej i uczynnej Danusi Zimińskiej. Na swoim koncie aktorka ma również sporo dubbingowych i innych serialowych kreacji, natomiast prywatnie jest mamą 24-letniej córki Zosi, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

REKLAMA

Lucyna Malec o wsparciu państwa dla rodziców niepełnosprawnych dzieci.

Aktorka w najnowszej rozmowie z "Faktem" zdradziła, czy rodzice niepełnosprawnych dzieci mogą liczyć na wsparcie państwa. Odniosła się do świadczeń dla rodziców osób z niepełnosprawnością. Aktorka zdradziła, że sama nie angażuje się w działania rodziców czy opiekunów. Dlaczego?

Przyznam, że nie angażuję się za bardzo w działania organizacji rodziców, czy opiekunów osób niepełnosprawnych. Wiele osób może mieć o to do mnie pretensje, ale taka jestem i nie potrafię funkcjonować w ramach tego rodzaju struktur - wyjaśniła Lucyna Malec, dodając: A nasze państwo oferuje niewiele… Jedno, za co mogę podziękować, to ośrodek, do którego uczęszcza Zosia, już jako osoba, która skończyła edukację. Wiem, że takich ośrodków nie jest wiele, a potrzeby są ogromne… - wyjaśniła Lucyna Malec w rozmowie z "Faktem".

Refundacja turnusów rehabilitacyjnych w innych krajach

REKLAMA

Mimo niełatwej sytuacji, gwiazda "Na Wspólnej" stara się nie narzekać, choć jak wyjaśnia, w innych krajach rodzice niepełnosprawnych dzieci mogą liczyć na większe wsparcie, m.in. refundację turnusów rehabilitacyjnych.

W naszym kraju nie jest łatwo nikomu, rodzicom, emerytom, nauczycielom, żaden zawód nie jest doceniany. Nawet patrząc na siebie, jako aktorki, która tyle lat gra w popularnym serialu, nie leżę na pieniądzach. Nie jesteśmy tak opłacani, jak aktorzy za zachodnią granicą. Wiem, że w innych krajach rodzice dzieci niepełnosprawnych mogą liczyć na dużo większe wsparcie, choćby refundację turnusów rehabilitacyjnych. U nas to wszystko dzieje się z pieniędzy prywatnych. Wiem jednak, że wiele osób jest w dużo gorszej sytuacji finansowej niż ja. Pracuję w serialu, w teatrze, w dubbingu. Zarabiam pieniądze, jestem w miarę zdrowa i daleka jestem od narzekania - podsumowuje Lucyna Malec.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA