REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Małgorzata Rozenek-Majdan przemówiła w Sejmie. Celebrytka walczy o refundację in vitro

Małgorzata Rozenek-Majdan pojawiła się w czwartkowy wieczór w Sejmie, by wziąć udział w obradach nad obywatelskim projektem ustawy o refundacji in vitro i przemówić z sejmowej mównicy. Celebrytka wprost nazwała metodę in vitro życiem i zaapelowała do posłów i posłanek partii rządzącej.

16.06.2023
12:24
Małgorzata Rozenek-Majdan przemówiła w Sejmie. Celebrytka walczy o refundację in vitro
REKLAMA

"Chciałabym, żeby moje wystąpienie było bardziej łączące, niż dzielące, bardziej tłumaczące sprawę, niż skupiające się na kontrowersjach" - tłumaczyła Małgorzata Rozenek-Majdan, która poinformowała na Instagramie o swoich przygotowaniach do sejmowego wystąpienia. A chodziło o debatę nad obywatelskim projektem ustawy o refundacji in vitro, w której celebrytka wzięła udział. Temat in vitro jest jej zresztą dobrze znany - przez długi czas była ona pacjentką wielu klinik leczenia niepłodności, jest także mamą trójki dzieci, które przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Małgorzata Rozenek-Majdan, wiceprzewodnicząca komitetu obywatelskiego "Tak dla in vitro", udziela się również jako aktywistka i jest autorką książki "In vitro. Rozmowy intymne". Nic więc dziwnego, że to właśnie ona została wybrana do zabrania głosu w trakcie debaty o przywrócenie refundacji in vitro z budżetu państwa.

REKLAMA

Małgorzata Rozenek-Majdan zabrała w Sejmie głos w sprawie in vitro

Małgorzata Rozenek-Majdan, przedstawicielka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, zabrała głos w sprawie in vitro, przemawiając z sejmowej mównicy:

Staję przed wami jako matka. Matka trójki dzieci urodzonych dzięki metodzie in vitro. (...) Gdyby nie możliwość, którą in vitro mi stworzyło, prawdopodobnie nigdy nie zostałabym mamą, a to chyba najważniejsza rzecz, którą w swoim życiu mogę przeżywać

- mówiła w Sejmie Małgorzata Rozenek-Majdan.

Celebrytka podkreśliła, że metoda in vitro jest obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia niepłodności, podkreślając, że w tej sytuacji demograficznej, w jakiej obecnie znajduje się Polska, in vitro powinno być traktowane "szczególnie dobrze", ze względu na to, że jest to "cud narodzin". Rozenek-Majdan zaapelowała także do posłów i posłanek partii rządzącej, podkreślając, że to właśnie ich głos ma obecnie największe znaczenie:

I bardzo proszę, w imieniu tych wszystkich ludzi, których dzisiaj reprezentuję, o wsparcie naszego projektu. Bo ten projekt to jest życie. In vitro jest życiem

- podsumowała.
REKLAMA
Małgorzata Rozenek-Majdan wypowiedziała się w Sejmie na temat metody in vitro

Zdjęcie główne: kadr z wystąpienia Małgorzaty Rozenek-Majdan

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA