REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Klątwa Mumii. Błąd IMAX-a przypomniał mi jak ważny jest dźwięk i muzyka w filmach

Niby drobny błąd, czyli publikacja trailera filmu "Mumia" z niedogranym dźwiękiem, dostarczył internetowi niezłej zabawy, choć też pobudził do refleksji.

21.12.2016
14:53
Klątwa Mumii. Trailer filmu bez dźwięku
REKLAMA
REKLAMA

Kampanie reklamowe to ciężki kawałek chleba, wbrew pozorom im większe widowisko tym trudniej, bo na szali są wielkie pieniądze, wielkie gwiazdy i równie wielkie oczekiwania włodarzy konkretnej wytwórni. Wszystko więc musi zagrać tip-top, by dany billboard, plakat czy trailer wyglądały jak trzeba.

No, ale błędy zdarzają się największym i najlepszym. Ostatnio IMAX opublikował w sieci najnowszy zwiastun filmu "Mumia" z Tomem Cruise’em, tyle że była to jego nieskończona wersja, z niedogranym do końca dźwiękiem.

REKLAMA

Pewnie niejedna osoba w Universalu i IMAX-ie wstrzymała oddech, być może polecą jakieś głowy, ale też, poza tym, że wygląda dość zabawnie, to pokazuje też, jak wiele zależy od muzyki i dźwięki (a konkretnie odpowiednie zgranego dźwięku). Każda scena, każdy ruch, wybuch, kopniak, a nawet wypowiedziane zdanie, nabiera zupełnie innego (przeważnie lepszego) wymiaru jeśli jest właściwie udźwiękowione. Często o tym zapominamy, zapatrzeni w obrazy i akcję. Łatwo to porównać w przypadku feralnego zwiastuna "Mumii" (choć, jak mówią, czasem lepiej jak mówią o nas, nawet źle, niż w ogóle), gdy dystrybutor opublikuje już pełnoprawną oficjalną wersję trailera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA