REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

NERDCORNER: Kim jest ta cała Echo z "Hawkeye'a" i dlaczego fani Daredevila oraz Kingpina się cieszą?

"Hawkeye" wprowadził do MCU nową postać, która dostanie niedługo swój własny serial: Echo. Kim jest ta bohaterka i dlaczego jej debiut tak bardzo ucieszył fanów Kingpina z serialu "Daredevil"? Wyjaśniamy.

01.12.2021
9:06
echo maya lopez marvel mcu hawkeye kto to kingpin daredevil 0
REKLAMA

Jak na razie na największą gwiazdę Hawkeye'a wyrasta, przynajmniej z naszej perspektywyPiotr Adamczyk z jego wyszczekanym dresiarzem, ale w 2. odcinku nowej produkcji Marvel Studios pojawiła się też tajemnicza Echo. Kim jest ta tajemnicza niesłysząca bohaterka i co ją łączy z Daredevilem i Kingpinem?

REKLAMA
echo maya lopez marvel mcu hawkeye kto to kingpin daredevil 1 class="wp-image-1845316"
Tak wygląda Echo aka Maya Lopez w komiksach

Echo z Hawkeye'a to Maya Lopez

Echo w komiksach będących inspiracją dla twórców Marvel Cinematic Universe to Maya Lopez: rdzenna amerykanka, która od urodzenia nie słyszy, ale potrafi naśladować innych (trochę jak ten prawdziwy Taskmaster). W młodym wieku straciła ojca, a gdy dorosła, zaczęła być cierniem w boku superbohaterów.

Z biegiem czasu Echo zeszła ze złej drogi z przeciwniczki superherosów zmieniła się w antybohaterkę; poznała też Wolverine'a, z którego pomocą pogodziła się ze swoją trudną przeszłością. W ramach tajnej misji dla Kapitana Ameryki przybrała też miano Ronin i pomogła New Avengersom pokonać Rękę, Hydrę, oraz Madame Hydrę…

A o co chodzi z Echo, Daredevilem i Kingpinem?

Pojawienie się Mayi Lopez (Alaqua Cox) w serialu "Hawkeye" dało nadzieję fanom Daredevila na powrót Charliego Coxa do roli diabła z Hell's Kitchen. Aktor ostatnio wcielał się w tę postać w serialach Netfliksa (których status w kanonie MCU jest w najlepszym razie dyskusyjny). Wielu widzów czeka na jego powrót.

A skąd ten pomysł? Okazuje się, że Maya Lopez debiutowała w 1999 r. w komiksie "Daredevil #9". Obrała za cel Matta Murdocka, a namówił ją do tego… jej przybrany ojciec, czyli Wilson Fisk A.K.A. Kingpin. Ptaszki zaś ćwierkają, że fenomenalny Vincent D'Onofrio zagra ponownie króla podziemia w "Hawkeye'u".

Fani, którzy rozebrali pierwsze dwa odcinki "Hawkeye'a" na czynniki pierwsze, znaleźli w dodatku easter-egga, który ma wskazywać na rychły debiut Kingpina. Aukcja z pierwszego epizodu odbywa się w budynku, który przewijał się w serialu Daredevil; urzędował w nim nie kto inny, jak właśnie Wilson Fisk.

Echo dostanie też swój własny serial.

Jeszcze przed premierą "Hawkeye'a" pojawiła się zapowiedź serialu "Echo", w którym Maya Lopez będzie główną bohaterką. Jeszcze nie wiadomo, o czym dokładnie opowie ta produkcja, ale niewykluczone, że pojawią się w niej zarówno Kingpin, jak i Daredevil.

Jak na razie zaś czekam, aż będę miał okazję obejrzeć 3. odcinek "Hawkeye'a". Spodziewam się, że Echo odegra w nim bardzo istotną rolę - przy czym zapowiada się na to, że najpierw będzie stała na drodze Clinta Bartona i Kate Bishop, a potem im pomoże…

PS Echo to już kolejna niesłysząca postać w MCU po Makkari z filmu "Eternals". Warto też odnotować, że Clint Barton w "Hawkeye'u" nosi aparat słuchowy - tak jak w komiksach. Miło, że Disney wreszcie to pokazał!

REKLAMA

W cyklu NERDCORNER komentuję na bieżąco najważniejsze wydarzenia ze świata superbohaterów… i nie tylko:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA