REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Ile czasu potrzeba, aby obejrzeć całą bibliotekę Netfliksa? Ktoś to policzył

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile czasu zajęłoby obejrzenie całej biblioteki Netfliksa? Ja też nie. Ale ktoś tak. Jak się domyślacie, potrzeba lat, by to wszystko pochłonąć.

30.07.2020
14:04
netflix biblioteka
REKLAMA
REKLAMA

Twórcy z portalu reviews.org bardzo lubią cyferki. Na ich stronie znajdziecie całą masę danych dotyczących oferty Netfliksa. O ile niektóre z nich są powszechnie znane i jasne (np. liczba tytułów w bibliotece, w tym wypadku mowa o amerykańskiej), tak liczba godzin potrzebnych do obejrzenia całej przepastnej biblioteki Netfliksa wymagała policzenia. Wynik przedstawia się następująco:

Obejrzenie całej biblioteki Netfliksa zajęłoby 4 lata, 2 miesiące i 8 dni.

Inaczej: 36,667 godzin, przy założeniu, że oglądamy bez przerw, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, bez oszukiwania, dosłownie wszystkie filmy, seriale, dokumenty itd. Według badania przeciętny użytkownik Netfliksa w ciągu roku ogląda 2 proc. biblioteki serwisu.

Rzecz jasna, obejrzenie całej polskiej biblioteki Netfliksa zajęłoby mniej czasu. Dla porównania – obecnie użytkownicy Netfliksa ze Stanów Zjednoczonych mają do dyspozycji ok. 5879 tytułów, natomiast użytkownicy z Polski ok. 3398 tytułów. Jeśli ktoś chciałby ciurkiem obejrzeć całą polską ofertę, może wyrobiłby się w jakieś 2 lata z hakiem. To się nazywa binge-watching.

Netflix to największy serwis streamingowy, obecny w ponad 190 krajach.

REKLAMA

Serwis w ciągu ostatniego roku prawie podwoił liczbę użytkowników w naszym kraju. W tym momencie to ok. 880 tysięcy. Biblioteka polskiego Netfliksa jest jedną ze „skromniejszych”. Najmniejszy wybór mają za to użytkownicy z Gruzji – ok. 2116 tytułów. Jeśli zaś chodzi o kraje europejskie, dla przykładu ukraińska odsłona serwisu składa się z ok. 4640 propozycji, czeska ok. 5064, a brytyjska ok. 5673.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA