REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

TNT potwierdza: wracają kultowe Opowieści z krypty

Oj, było z tym zamieszania co niemiara. Już raz zapowiedziano powrót Opowieści z krypty, po czym raptem miesiąc temu się z tego wycofano. Teraz TNT zapewnia, że projekt nadal żyje. Choć… jest nadal pewien haczyk.

28.07.2017
18:30
opowieści z krypty
REKLAMA
REKLAMA

Opowieści z krypty to serial, który okazał się kulturowym fenomenem na miarę Z Archiwum X czy Simpsonów. Kiczowaty program prowadzony przez równie kiczowatą kukłę, a więc dubbingowanego przez Johna Kassira Strażnika Krypty to jeden z największych sukcesów wytwórni HBO. Głównie za sprawą ogromnego dystansu tego serialowego horroru do samego siebie oraz olbrzymiej ilości flaków i nagości na ekranie.

Serial doczekał się aż siedmiu sezonów, zrealizowano też dwa filmy pełnometrażowe na nim bazujące o podtytułach: Władca demonów oraz Orgia krwi. W serialu i filmach chętnie występowali znani aktorzy, a sam Strażnik Krypty obecny był w zasadzie wszędzie: w kreskówkach, na piórnikach, kubkach, koszulkach i wielu, wielu innych.

Powrót do Opowieści z krypty zapowiedziano już w ubiegłym roku.

TNT ogłosiło to już na samym początku ubiegłego roku, przy wielkiej uciesze nadal bardzo licznej grupy fanów. Jednak w grudniu 2016 roku okazało się, że produkcja została wstrzymana z powodów prawnych. A konkretniej, z powodu kilku nierozwiązanych kwestii związanych z prawami autorskimi.

Problemy ciągnęły się w nieskończoność, aż w pewnym momencie w świat poszła informacja, że dalsze prace nad nowym sezonem serialu zostały odwołane. Na szczęście mamy nowe, dobre wieści. Jak potwierdza szef TNT, Kevin Reilly, mimo „najbardziej skomplikowanej w jego karierze sieci praw autorskich” jego wytwórnia nadal jest zaangażowana w produkcję serialu. I nadal pracuje nad tym, by produkcja była legalna.

Pytanie, ile czasu zajmie sprzątanie tych praw autorskich pozostaje otwarte. Procesy o prawa autorskie trwają nierzadko w Stanach Zjednoczonych bardzo długo, zwłaszcza w przypadku dużych marek i dużych pieniędzy. Czytelnikom Spider's Web, a więc osobom pasjonującym się elektroniką użytkową z pewnością na myśl powinna przychodzić wieloletnia batalia Apple'a z Samsungiem, w której jednym z głównych punktów spornych było wzornictwo przemysłowe. Nie brakuje jednak i sporów o prawa autorskie w świecie rozrywki. Może się okazać, że gdy TNT będzie mogło legalnie kontynuować produkcję, to… nikogo to już nie będzie obchodziło.

REKLAMA

Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA