REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Celebrytka Paulina S. z aktem oskarżenia. Grozi jej więzienie

Celebrytka, influencerka i bizneswoman Paulina S. może mieć nie lada kłopoty. Do sądu został skierowany przez prokuraturę akt oskarżenia wobec niej. Według PAP chodzi o nielegalne upublicznianie danych adresowych jednej ze znanych aktorek w social mediach.

31.12.2023
10:56
Paulina S aktor oskarżenia
REKLAMA

Końcówka roku 2023 może być ciężka dla celebrytki Pauliny S. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko niej. Paulina oskarżona jest o nielegalne upublicznienie danych adresowych innej celebrytki, serialowej aktorki. Tą sprawą zajmuje się już Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. Akt oskarżenia trafił do sądu rejonowego.

REKLAMA

Więcej o celebrytach przeczytasz w Spider's Web:

Celebrytka Paulina S. w poważnych tarapatach. Jest akt oskarżenia przeciwko niej.

Oskarżoną jest Paulina S., której zarzucono nielegalne przetwarzanie danych osobowych innej osoby w sieci Internet poprzez ujawnienie jej danych adresowych na jednym z portali społecznościowych - podkreślił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna. Jak dodawał, przesłuchana w charakterze podejrzanej Paulina S. nie przyznała się do zarzucanego jej czynu oraz odmówiła składania wyjaśnień. Paulina S. już niebawem może mieć poważne kłopoty, gdyż grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności.

Paulina. S opublikowała ważne dane w mediach społecznościowych innej aktorki

REKLAMA

O co konkretnie chodzi w całej sprawie? W czerwcu tego roku Paulina S. miała opublikować w mediach społecznościowych zdjęcie pozwu, który otrzymała od obecnej partnerki byłego męża. Na instagramowym stories Paulina S. opublikowała prywatne dane, w tym m.in. numer pesel aktorki. Kilka miesięcy temu mówiło się, iż obecna partnerka byłego męża Pauliny nie zamierza tak zostawić tej sprawy. O tym, jakie celebrytka może ponieść konsekwencje informował też swego czasu rzecznik Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Przepisy RODO nie mają co prawda zastosowania w przypadku przetwarzania danych w celach osobistych, ale trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze publikowanie czegoś w portalach społecznościowych będzie miało taki charakter. Często dostęp do takich danych ma bowiem bardzo szeroki krąg osób. Jednak każdą tego rodzaju sprawę trzeba oceniać indywidualnie. A więc osoba, której dane dotyczą, może złożyć skargę do Prezesa UODO, który jest właściwy do rozstrzygnięcia, czy określone przetwarzanie danych odbywa się zgodnie z prawem. Osoba taka ma również prawo skierować taką sprawę do sądu, przed którym może domagać się odszkodowania

cytował słowa rzecznika UODO portal Shownews.pl
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA