REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kiedy posiedzenie Sejmu? Harmonogram na marzec 2024

Rozpoczął się kolejny miesiąc, co oznacza, że posłowie i posłanki ponownie zbiorą się w budynku przy ul. Wiejskiej, by uczestniczyć w obradach. W marcu odbędą się nie tylko posiedzenia Sejmu, ale także Komisje Śledcze ws. cudzoziemców i oprogramowania Pegasus. Jak wygląda harmonogram na marzec?

05.03.2024
15:40
posiedzenie sejmu harmonogram marzec 2024
REKLAMA

Sejmflix zbliża się wielkimi krokami - w marcu posłowie i posłanki spotkają się, by debatować na temat ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, ustawy o konsumenckiej pożyczce lombardowej i zmianach ustawy w Kodeksie karnym i Kodeksie wykroczeń. Oprócz posiedzeń zbiorą się także Komisje Śledcze ws. legalizacji pobytu cudzoziemców oraz legalności w związku z oprogramowaniem Pegasus.

REKLAMA

Kiedy kolejne posiedzenie Sejmu? Harmonogram na marzec 2024

W marcu posłowie będą obradować łącznie 6 dni: 6, 7 i 8 marca oraz 20, 21 i 22 marca. Na pierwsze 3 dni, czyli podczas 7. posiedzenia Sejmu X kadencji, zaplanowane są następujące punkty:

  • pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (druk nr 219) - uzasadnia Minister Sprawiedliwości;
  • pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o konsumenckiej pożyczce lombardowej oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 208) - uzasadnia poseł Marek Sawicki;
  • pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny (druk nr 209 - uzasadnia poseł Anita Kucharska-Dziedzic;
  • pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks wykroczeń (druk nr 210) - uzasadnia poseł Anna Gembicka.

Podczas 7. posiedzenia Sejmu X kadencji, które rozpocznie się 6 marca o godzinie 10:00, wystąpią również Prezes Trybunału Konstytucyjnego i poseł Grzegorz Rusiecki.

REKLAMA

5 marca o godzinie 10:00 zbierze się natomiast Komisja Śledcza, by zbadać legalność, prawidłowość oraz celowość działań, a także występowanie nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 12 listopada 2019 r. do dnia 20 listopada 2023 r. Przesłuchany zostanie Adam Burakowski, były Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Indiach.

Z kolei 6 marca o godzinie 12:00 Komisja Śledcza zbada legalność, prawidłowość oraz celowość czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych m.in. z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej, organy powołane do ścigania przestępstw i prokuraturę w okresie od dnia 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r.

O Sejmie przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA