REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Power Rangers znów na ekranach! Co powinniście wiedzieć przed seansem "Once & Always" na Netfliksie?

It's morphin' time! Power Rangers powracają w godzinnym odcinku specjalnym, w którym zobaczymy część oryginalnej obsady. "Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always" zadebiutują na Netfliksie, a my omawiamy najważniejsze informacje dotyczące tego uniwersum, które warto przypomnieć sobie przed seansem.

14.04.2023
20:20
power rangers 2023 once and always netflix
REKLAMA

Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always to specjalna produkcja Netfliksa zrealizowana z okazji trzydziestolecia oryginalnego serialu. Ten prosty, wtórny i kiczowaty twór dla dzieciaków miał w sobie "to coś" - lubianych bohaterów, dużo zwrotów akcji i sekwencje walk, które współcześnie może i bawią, ale jak na telewizyjne standardy tanich programów dla dzieci na początku lat 90. prezentowały się naprawdę nieźle. To wystarczyło, by podbić serca młodszych widzów na całym świecie. A uniwersum się rozrosło, bogacąc się o kolejne seriale, filmy pełnometrażowe, komiksy, gry i zabawki.

REKLAMA

Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always: co musicie wiedzieć?

Power Rangers: Once & Always

Założenie fabularne nowego Netfliksowego "speciala" jest proste. W reakcji na powrót nieoczekiwanego dawnego wroga - Rity - Rangersi muszą ponownie się zjednoczyć, by powstrzymać zagrożenie. Jednak tym razem stara znajoma ma znacznie bardziej diaboliczny plan: zamierza cofnąć się w czasie, aby uniemożliwić Power Rangersom zdobycie ich mocy. Co więcej, udało jej się zabić Żółtą Wojowniczkę - Trini Kwan (to właśnie córka tej postaci ponownie połączy Wojowników i wraz z nimi stanie do walki z wrogiem). Obraz ma oddać hołd wcielającej się w nią niegdyś aktorce, Thùy Trang, która w 2001 roku poniosła śmierć w wypadku samochodowym.

W programie specjalnym pojawią się David Yost (pierwszy Niebieski Wojownik, Billy Cranston), Walter E. Jones (pierwszy Czarny Wojownik, Zack Taylor), Barbara Goodson (głos Rity Repulsy), Catherine Sutherland (druga Różowa Wojowniczka, Katherine "Kat" Hillard), Steve Cardenas (drugi Czerwony Wojownik, Rocky DeSantos), Karan Ashley (druga Żółta Wojowniczka, Aisha Campbell) i Johnny Yong Bosch (drugi Czarny Wojownik, Adam Park). Swoją drogą: to będzie pierwszy raz, kiedy Walter Jones i Steve Cardenas pojawiają się jednocześnie na ekranie! Obraz nie będzie wymagał od widzów specjalnej wiedzy poza tym, że do walki raz jeszcze staną jedni z pierwszych ekranowych Rangerów.

Oczywiście, przez lata doczekaliśmy się wielu iteracji Power Rangers - wiele drużyn walczyło z poważnymi zagrożeniami dla Ziemi. Produkcja Netfliksa ma jednak za zadanie oddać hołd przede wszystkim pierwszym sezonom oryginalnego serialu.

W programie specjalnym pojawią się zatem David Yost (pierwszy Niebieski Wojownik, Billy Cranston), Walter E. Jones (pierwszy Czarny Wojownik, Zack Taylor), Barbara Goodson (głos Rity Repulsy), Catherine Sutherland (druga Różowa Wojowniczka, Katherine "Kat" Hillard), Steve Cardenas (drugi Czerwony Wojownik, Rocky DeSantos), Karan Ashley (druga Żółta Wojowniczka, Aisha Campbell) i Johnny Yong Bosch (drugi Czarny Wojownik, Adam Park).

Czytaj także:

Power Rangers: o co chodzi?

REKLAMA
Mighty Morphin Power Rangers

"Mighty Morphin Power Rangers" to amerykański serial telewizyjny, który po raz pierwszy wyemitowano w 1993 roku. Stworzyli go Haim Saban i Shuki Levy, adaptując japońską serię Super Sentai (z której to zresztą pochodzi wiele scen walk potworów). Produkcja ni mniej, ni więcej opowiada o grupie nastolatków, którzy otrzymują niezwykłe moce, by bronić Ziemię przed siłami zła.

W tym celu używają specjalnego uzbrojenia oraz Zordów, czyli gigantycznych maszyn bojowych o potężnej sile ognia, potrafiących działać samodzielnie, jak również łączyć się ze sobą, tworząc jeszcze silniejszą broń. Cywilna tożsamość bohaterów zazwyczaj utrzymywana jest w tajemnicy.

Pierwszy sezon przedstawił światu Jasona, Zacka, Billy'ego, Trini, Kimberly i Tommy'ego, którzy zostają wybrani i rozpoczynają szkolenie pod okiem Zordona i jego robota-asystenta, Alpha 5. Bohaterowie mierzą się z przeciwnikami wysyłanymi przez Ritę czy też - później - Lorda Zedda. Formuła jest zazwyczaj podobna - najpierw zbierają cięgi, a później kładą bestię na łopatki. W pewnym momencie każdy potwór przybiera olbrzymie rozmiary, a wtedy Wojownicy muszą zasiąść za sterami Megazordów, by stoczyć ostateczny pojedynek. Odcinek specjalny zaserwuje nam zapewne sporo wspomnień i nostalgii, być może nieco poszerzając oryginalną mitologię.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA