REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD
 3. Netflix

Power Rangers powracają. Sprawdzamy, co się działo u członków oryginalnej obsady

Już w tym miesiącu na Netfliksie zadebiutuje nowy film skupiony wokół Power Rangers, którego twórcy skompletowali niemal całą oryginalną obsadę serialu. Co działo się z odtwórczyniami i odtwórcami ról kolorowych Wojowników na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat?

10.04.2023
11:01
power rangers obsada po latach aktorzy 2023
REKLAMA

W tym roku upływają trzy dekady od czasu premiery serialu "Power Rangers". Pierwszy sezon wystartował 28 sierpnia 1993 roku w amerykańskiej telewizji Fox Kids. Po jego nieoczekiwanym sukcesie co roku realizowano kolejne odsłony, niezmiennie produkowane przez Saban Entertainment (przynajmniej do 2002 roku, kiedy to pałeczkę przejęło The Walt Disney Company, by osiem lat odsprzedać je Saban Capital Group).

Teraz, w najnowszym filmie Netfliksa poświęconym kolorowym wojownikom, na ekranie zobaczymy pierwotną obsadę z pierwszych sezonów: Davida Yosta, czyli niebieskiego Rangera, Johnny’ego Young Boscha, który wraz z Walterem Jonesem wcielili się w rolę czarnych Rangerów, a także Karen Ashley i Catherine Sutherland, odgrywające role odpowiednio żółtej i różowej wojowniczki. Niestety, nie dane nam będzie zobaczyć Jasona Davida Franka, zielonego/białego wojownika, który w listopadzie ubiegłego roku popełnił samobójstwo. Również Thuy Trang, oryginalnej żółtej wojowniczki, nie ma już wśród nas - w 2001 roku zginęła ona w wypadku samochodowym. Do ekipy dołączyła jednak Charlie Kersh - aktorka zagra Minh, córkę żółtej Rangerki. Ma to być forma hołdu dla zmarłej.

REKLAMA

Power Rangers po serialu

 • Amy Jo Johnson, czyli Kimberly Ann Heart, różowa wojowniczka. Rolę zgarnęła dzięki wieloletnim treningom gimnastyki. Po przygodzie z PR najczęściej przyjmowała niewielkie role w filmach i serialach. Ponadto zajmowała się muzyką - gra na gitarze i śpiewa w formacji Valhalla. Lubi też stać po drugiej stronie kamery i pisać scenariusze. W 2019 roku premierę miał wyreżyserowany przez nią film "Tammy's Always Dying", a w 2021 stanęła za kamerą jednego z odcinków serialu "Superman i Lois".
 • Austin St. John, czyli Jason i czerwony przywódca rangerów. Po zakończeniu kariery aktorskiej pracował jako sanitariusz oraz odbył służbę podczas wojny w Iraku. Potem został zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Do dziś przyjaźni się z Walterem Emanuelem Jonesem (czarnym rangerem).
 • Walter Emanuel Jones, czyli Zack Taylor i czarny wojownik - obecnie wciąż jest aktorem oraz tancerzem. Ostatnio można było go zobaczyć w filmie "Memoirs of a Fighter", który miał swoją premierę w 2021 roku. Zagrał w nim u boku Tary Raid i Erica Robertsa. Powróci w produkcji Netfliksa.
 • David Yost, czyli niebieski ranger - Billy Cranston. Wciąż przyjaźni się z Amy Jo Johnson. Jest współzałożycielem firmy Affirmative Clothing, podobno bazującej zresztą na rozpoznawalności "Power Rangers". Był producentem kilku projektów, czasem grywa w filmach i serialach - ostatnio choćby w krótkometrażowej produkcji "The Order" u boku m.in. Waltera Jonesa. Zaangażował się też w pracę przy "Life After Power Rangers" i "Power Rangers: Rise of the Ninja".
 • Steve Cardenas, czyli drugi czerwony - Rocky DeSantos, jeden z głównych bohaterów serii (później został również Czerwonym Ninja Rangerem i Zeo Rangersem III - Niebieskim). Posiada wiele nagród z zawodów sztuk walki, w tym dwa srebrne medale na Copa Pacifica; jest też zdobywcą złotego medalu w American National Championship 2009, zdobył złoty medal w 2010 Jujitsu Pro Gear Open i srebrny medal w 2010 Mistrzostwach Świata No-Gi.
 • Catherine Sutherland, czyli Katherine Hillard, druga różowa - ta australijska aktorka filmowa i telewizyjna powróci w produkcji Netfliksa. Nie zrobiła zbyt widowiskowej kariery - wciąż pozostaje najbardziej znana z ról w serialach "Mighty Morphin Power Rangers", "Power Rangers Zeo" i "Power Rangers Turbo". Gdy jej postać opuściła serial, podkładała głos pod różne postacie w następnych sezonach.
 • Johnny Yong Bosch, właściwie John Jay Bosch, czyli drugi czarny ranger, który zastąpił Zacka w 2. sezonie "TMMPR". Pracował jako aktor filmowy, telewizyjny i głosowy, zawodnik sztuk walki i muzyk. Wielokrotnie użyczał głosu w anime, kreskówkach i grach komputerowych.
 • Karan Ashley, czyli Aisha Campbell - druga żółta wojowniczka. Do "TMMPR" dołączyła w połowie 2. sezonu; od tamtego czasu pojawia się na ekranie głównie gościnnie, próbowała jednak swoich sił także jako scenarzystka i spikerka radiowa. W 2016 roku wystąpiła w serialu internetowym, a w 2017 roku ogłosiła, że ​​zagra we wspomnianym filmie krótkometrażowym "The Order" i wyprodukuje go. Obsadziła w nim wielu aktorów z Power Rangers.
REKLAMA

Premiera "Power Rangers: Once & Always" w serwisie Netflix 19 kwietnia 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA