REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowy film Tarantino jednak nie skupi się na tej postaci. Reżyser dementuje pogłoski

Niedawno do sieci trafiły pierwsze szczegóły dotyczące kolejnego, ostatniego już (przynajmniej według zapowiedzi samego twórcy) filmu Quentina Tarantino. Okazuje się jednak, że przynajmniej jedna z tych informacji nie jest zgodna z prawdą - reżyser właśnie zdementował pogłoski dotyczące głównej bohaterki produkcji.

30.03.2023
14:52
quentin tarantino nowy film movie critic
REKLAMA

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Quentin Tarantino planuje nakręcić w 2023 roku ośmioodcinkowy serial. Z kolei w ostatnim czasie poznaliśmy pierwsze informacje dotyczące jego dziesiątego (a zatem: ostatniego) filmu, który zrealizuje przed przejściem na reżyserską emeryturę - twórca planuje poświęcić się wówczas pisaniu książek. Jeszcze niedawno mówiło się, że najnowszym obrazem legendarnego filmowca może okazać "Kill Bill 3" z gwiazdą "Stranger Things" i córką Umy Thurman - Mayą Hawke. Nic z tych rzeczy.

Scenariusz do ostatniego filmu Quentina Tarantino ma być już gotowy, a napisał go, rzecz jasna, sam reżyser. Według "The Hollywood Reporter" nosi on tytuł "The Movie Critic" i jest osadzoną w Los Angeles lat 70. opowieścią o pewnej kobiecie.

REKLAMA

Wiele wskazywało na to, że Tarantino postanowił zrobić film o Pauline Kael - jednej z najbardziej wpływowych krytyczek wszech czasów. Kael była znana ze swojego dosadnego, drapieżnego i osobistego stylu oraz częstych kłótni z redaktorami i filmowcami. Pod koniec lat 70. pracowała jako konsultantka w Paramount Pictures.

Czytaj także:

Quentin Tarantno dementuje pogłoski

Tarantino został zapytany o nadchodzące dzieło podczas jednego ze spotkań w Paryżu. I choć nie ujawnił żadnych nowych szczegółów, to jednoznacznie zaprzeczył, jakoby Pauline Kael była bohaterką filmu. W istocie będzie to jednak rzeczywiście osadzona w latach 70. opowieść inspirowana historią Hollywood.

REKLAMA

Kto wie, czy biorąc pod uwagę, że na tamten okres przypadała młodość twórcy, nie zdecydował się on nakręcić czegoś autobiograficznego - pokroju "Fabelmanów" czy "Belfastu".

Zdjęcia do "The Movie Critic" mają ruszyć jesienią. Data premiery pozostaje nieznana.

Pewnego razu w... Hollywood
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA