REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Robert De Niro pozwany za znęcanie się nad kobietą rzekomo oglądającą „Przyjaciół” w pracy

Robert De Niro w coraz większych kłopotach. Jeden z najlepszych amerykańskich aktorów wplątał się w aferę, która zestawia go z postacią Harveya Weinsteina. Była pracownica jego firmy oskarżyła gwiazdora o psychiczne znęcanie się i dyskryminację. Chodzi o kobietę... wcześniej pozwaną przez De Niro za binge-watching serialu „Przyjaciele” w miejscu pracy.

03.10.2019
21:54
robert de niro pozwany
REKLAMA
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z sytuacją z serii „co było pierwsze - jajko czy kura?”. Tym razem sprawa dotyczy jednak kolejności zdarzeń w firmie należącej do Roberta De Niro. W sierpniu bieżącego roku prawnicy aktora pozwali byłą pracownicę na 6 milionów dol. Sprawa odbiła się głośnym echem w mediach, bo Graham Chase Robinson oprócz rzekomej defraudacji 125 tys. dol. miała być też winna binge-watchingu serialu „Przyjaciele” na Netfliksie w miejscu pracy. Obejrzenie 55 odcinków produkcji podobno zajęło jej cztery styczniowe dni.

Prawnicy kobiety odpowiedzieli własnym pozwem. Jak podaje portal Variety, Robinson oskarża w nim De Niro o seksistowskie odzywki, mobbing i słowne molestowanie. Aktor miał rzekomo używać niezwykle obraźliwych określeń wobec kobiet pracujących w swojej firmie, opowiadać dowcipy o zażywaniu wiagry, zachęcać Robinson do wyobrażania go sobie na toalecie i sugerować, że może zajść w ciążę, używając spermy jednego z męskich pracowników.

Według pozwu Graham Chase Robinson złożyła rezygnację w kwietniu i zapowiedziała De Niro, że rozważy wejście na drogę prawną.

robert de niro pozwany class="wp-image-329210"
Foto: Robert De Niro w filmie „Arcyoszust”

Właśnie ta groźba miała podobno sprawić, że aktor i jego prawnicy zdecydowali się wyprzedzić jej ruch. Dlatego pozwali ją o sprzeniewierzenie i coś tak absurdalnego jak oglądanie seriali w pracy. Miało to ją skompromitować i zachęcić internetowych trolli do dręczenia. Co w dalszej perspektywie zniszczyło jej reputację i jakiekolwiek szanse na dalszą karierę.

REKLAMA

Robinson twierdzi, że pracodawca osobiście zatwierdził transakcje warte wspomnianych 125 tys. dol. Zaprzecza też, jakoby miała obijać się w pracy. Bardzo prawdopodobne, że sprawa będzie jeszcze długo interesować media. Można założyć, że zwolennicy De Niro nie zaufają temu, co mówi była pracownica, a z kolei obrońcy praw kobiet uwierzą jej na słowo. Sprawę będzie musiał jednak ostatecznie rozstrzygnąć niezawisły sąd. Robert De Niro nie jest pierwszych popularnym aktorem, który w ostatnich dwóch latach został oskarżony o niedopuszczalne zachowania wobec kobiet (i w przypadku Kevina Spaceya mężczyzn). Proces przeciwko Harveyowi Weinsteinowi już się toczy, a problemy swego czasu miał też Morgan Freeman.

Robert De Niro w następnych tygodniach pojawi się w dwóch bardzo głośnych produkcjach. Czy „Joker” i „Irlandczyk” ucierpią na skazie na wizerunku aktora?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA