REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Z YouTube'a zniknął legendarny kawałek "Lubiła tańczyć". Nie, nie był to utwór Myslovitz

"Roatry - Lubiła tańczyć", czyli kultowy kawałek ze zdjęciem zespołu Myslowitz i błędną nazwą piosenki w tytule, po 13 latach zniknął z sieci. Wideo zostało usunięte, lecz legenda o utworze pozostanie.

05.12.2023
10:44
Z YouTube'a zniknął legendarny kawałek Lubiła tańczyć. Nie, nie był to utwór Myslovitz
REKLAMA

Piosenki, która przez długie lata funkcjonowała pod nazwą "Lubiła tańczyć", nie mogło zabraknąć na imprezach, spotkaniach rodzinnych czy jako radiowy umilacz podczas jazdy samochodem. Utwór zespołu Rotary, który promował debiutancki album grupy, jest uważany za najsłynniejszy kawałek w ich karierze. Pech chciał, że latami przypisywano go zespołowi Myslovitz, i to w dodatku z błędną nazwą piosenki, co doprowadziło do tego, że wideo, które po 13 latach zniknęło z serwisu YouTube, stało się legendą.

REKLAMA

Wideo "Rotary - Lubiła tańczyć" ze zdjęciem zespołu Myslovitz znika z YouTube'a

Singiel "Rotary - Lubiła tańczyć", który zadebiutował w 1996 roku, pojawił się w serwisie YouTube 30 lipca 2010 roku. Przekroczywszy próg 30 mln wyświetleń, wideo zniknęło z platformy, a mimo to z pewnością jeszcze długo będą o nim krążyć legendy. Co stoi za wyjątkową historią tego kawałka? Po pierwsze fakt, że piosenka zespołu Rotary została udostępniona z błędnym tytułem - jego poprawna nazwa brzmi "Na jednej z dzikich plaż", a nie "Lubiła tańczyć". Drugą z kolei zabawną wpadką jest to, że na zdjęciu tytułowym pojawił się co prawda zespół, ale nie Roatry, a Myslovitz, przez co latami można było tkwić w błędnym przeświadczeniu, że frazę "Lubiła tańczyć pełna radości tak, ciągle goniła wiatr" śpiewa Rojek.

Piosenka zespołu Rotary zniknęła z YouTube'a

W serwisie YouTube wciąż znajduje się jednak inne wideo pod tym samym tytułem ze zdjęciem zespołu Myslovitz, które prędko zaczęli komentować internauci. Wspominali oni komentarze, które zniknęły wraz z usunięciem legendarnego nagrania z platformy. Poruszenie zapanowało również w innych mediach społecznościowych, gdzie zaczęto tworzyć kolejne memy w odniesieniu do "kawałka zespołu Myslovitz", podkreślając, że kończy się pewna epoka.

REKLAMA

O muzyce przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA