REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Polacy nie chcą koncertu Die Antwoord w Warszawie. Powstała petycja

Popularna formacja Die Antwoord wraca do koncertowania po dłuższej przerwie - w kwietniu 2024 roku ma wystąpić m.in. w Warszawie. Rzecz w tym, że ogłoszenie o imprezie nie spotkało się z oczekiwanym entuzjazmem. Powstała nawet specjalna petycja z prośbą do organizatora o odwołanie koncertu. Przyczyną tej niechęci są kontrowersyjne doniesienia na temat zespołu.

24.11.2023
19:55
die antwoord koncert warszawa petycja bilety polska stodola
REKLAMA

Die Antwoord wracają do koncertowania - kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że pochodząca z RPA grupa ma zagrać w Polsce już 8 kwietnia 2024 roku w warszawskiej Stodole. Nadchodząca trasa ma promować najnowszy, nadchodzący album formacji. Rzecz w tym, że nie wszyscy są zachwyceni przyjazdem Yolandi i Ninji - wystosowano nawet specjalną petycję skierowaną do organizatora (Live Nation). Jej autorzy apelują o odwołanie imprezy, powołując się na poważne oskarżenia, które jakiś czas temu wystosowano względem Die Antwoord. 

REKLAMA
Die Antwoord

Die Antwoord: petycja przeciw koncertowi w Polsce

Die Antwoord dotychczas zagrali w Polsce pięć koncertów, z czego ostatni odbył się w 2018 roku podczas Kraków Live Festival. Na wieść o nowym występie w sieci zawrzało i wygląda na to, że dominują tam niechętne i krytyczne komentarze. Nic dziwnego, że petycja szybko zdobyła popularność.

W 2019 roku australijska raperka Zheani Sparkes oskarżyła Ninję o gwałt, grooming oraz rozpowszechnianie zdjęć i filmów o charakterze seksualnym bez jej zgody. Miała poznać jego i Yolandi w 2013 roku i zostać zaproszona przez nich do Johannesburga ze względu na podobieństwo do jego córki, Sixteen Jones, mającej wtedy... 8 lat. (...)

W 2022 roku ponownie zrobiło się głośno o zespole, kiedy to ich adoptowany syn Tokkie zdecydował się opowiedzieć swoją historię. Wyznał, że został adoptowany przez nich w wieku 9 lat, a wybrany miał zostać ze względu na jego rzadką chorobę -  hipohidrotyczną dysplazję ektodermalną. Ninja i Yolandi wielokrotnie zmuszali go do występowania w ich teledyskach - w tym do "DntTakeMe4aPoes", w którym zmuszony został do odegrania traumatycznego dla niego zdarzenia z przeszłości, kiedy to dźgnął nożem swojego brata, a Ninja złożył mu z tego powodu gratulacje. Tokkie miał być zmuszany przez swoich przybranych rodziców do rozbierania się, oferowano mu alkohol, narkotyki, pokazywano pornografię. Yolandi miała również obnażać się zarówno przy nim, jak i przy jego młodszej siostrze, często będąc pod wpływem alkoholu. Choremu chłopakowi wmawiano także, że jest diabłem

- napisao w petycji, której pełną treść znajdziecie tutaj.
REKLAMA

To tylko część oskarżeń. Co więcej, autorzy petycji krytykują również Live Nation, wskazując, że organizator tuszuje doniesienia medialne z ostatnich lat. Nie da się ukryć - z ogłoszenia dowiadujemy się, że zespół miał dłuższą przerwę z powodu "chęci skupienia się na tym, co kochają najbardziej - sztuce i muzyce". Prawda jest jednak - oczywiście - zupełnie inna.

Powrót tej grupy, organizowanie ich koncertu w Polsce i dawanie im platformy do kontynuowania swojej działalności jest skandaliczne. Możemy jednak temu zapobiec, dlatego zachęcam do podpisania i udostępniania tej petycji - czytamy w podsumowaniu.

W 2024 r. pojawi się szósty album Die Antwoord: "Uit De Hemel Gevallen".

Czytaj więcej o koncertach na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA