REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Sławomir Świerzyński żąda przeprosin od Michała Wiśniewskiego. „Tak się właśnie strzela sobie w kolano”

Sławomir Świerzyński zażądał od Michała Wiśniewskiego przeprosin za nazwanie go oszustem. Lider zespołu Ich Troje nie zamierza tego robić i z kataną w ręku szykuje się do batalii.

06.04.2021
16:55
Michał Wiśniewski kontra Sławomir Świerzyński. Wojna piosenkarzy
REKLAMA
REKLAMA

Kiedyś o Sławomirze Świerzyńskim mówiło się głównie kontekście jego muzyki i podboju Chin. Teraz nadal się o tym mówi, ale wydźwięk związanych z nim rewelacji jest zupełnie inny. Na początku roku sąd orzekł, że Bayer Full przez 25 lat bezprawnie zarabiał na utworze Tawerna pod „Pijaną Zgrają” i nakazał liderowi discopolowego zespołu publiczne przeproszenie autora piosenki. Jakby tego było mało, głośno zrobiło się też o fikcyjnej karierze formacji w Chinach, obnażonej w dokumencie „Miliard szczęśliwych ludzi” i związanym z nią  pozwie sądowym zapowiadanym przez Krzysztofa Darewicza.

Do tej pory oskarżenia były kierowane w stronę Świerzyńskiego.

Teraz to muzyk zażądał przeprosin od Michała Wiśniewskiego, który w trakcie rozmowy z Plejada.pl nazwał go „oszustem”. Lider Ich Troje nie zamierza jednak tego robić. Na jego Instagramie pojawiło się zdjęcie, na którym stoi wraz z córką i obydwoje trzymają katany w rękach, jakby szykowali się do walki. Fotografia jest symboliczna, bo artysta zapowiada, że faktycznie jest gotowy do batalii sądowej.

"Specjalista" od dziewczęcej bielizny (majteczki w kropeczki), udający chińczyka - @slawomirswierzynski przysłał mi wezwanie do przeprosin. Hmmm - czytamy na początku opisu zdjęcia.

Michał Wiśniewski ewidentnie jest w bojowym nastroju. W dalszej części postu przywołuje definicję słowa „oszust” i obstaje przy swoim:

Wg słownika @pwnwydawnictwo oszust to: «mężczyzna świadomie wprowadzający kogoś w błąd», krętacz: «człowiek oszukujący, używający wykrętów, wybiegów». Oj mamy już tyle osób, które tego doświadczyły, że od lat czekałem na spektakl za jego pieniądze. Tak się właśnie strzela sobie w kolano, yeah. A pewnie "Wszyscy Polacy" to twoja piosenka a podpisanie się pod nią to nie przywłaszczenie.

REKLAMA

Szykuje się więc kolejna batalia sądowa z udziałem Sławomira Świerzyńskiego. Tym razem jednak discopolowiec wystąpi w roli oskarżającego.

A jak to się rozwinie, przyjdzie nam się przekonać za jakiś czas. A znając temperamenty obu piosenkarzy możemy być pewni, że będzie ciekawie i że żaden z nich nie odpuści.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA