REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To nie koniec USS Callister? Twórcy serialu Black Mirror chcą stworzyć spin-off odcinka

Pierwszy epizod 4. sezonu Black Mirror spotkał się z ogromnym entuzjazmem krytyków i widzów. USS Callister jest tak dobry, że reżyser pragnie stworzyć jego kontynuację. 

02.01.2018
21:04
black mirror 4 uss callister
REKLAMA
REKLAMA

W zeszły piątek miała miejsce premiera długo wyczekiwanej serii Czarnego lustra w serwisie Netflix. Odcinek nawiązujący do kultowego serialu Star Trek od razu przyciągnął największą uwagę odbiorców i został okrzyknięty jednym z lepszych odcinków serialu.

USS Callister w zabawny sposób parodiuje kultowego Star Treka, ale też podejmuje temat transferu ludzkiej świadomości.

Biorąc pod uwagę popularność wspomnianego odcinka, reżyser epizodu – Toby Haynes zdradził swoje plany związane z produkcją. Twórca w rozmowie z The Hollywood Reporter nie krył dumy z USS Callister, twierdząc że jest to idealny materiał na stworzenie całego serialu.

Rozmawiałem z Louise Sutton, producentką odcinka, która wpadła na pomysł, żeby zrobić z niego serial telewizyjny. Zdecydowanie chciałbym, żeby tak się potoczyły losy USS Callister. Jest to bowiem jeden z najlepszych pilotów kosmicznych seriali – komentował rozemocjonowany Haynes.

Odcinek Czarnego lustra w mocno satyryczny sposób nawiązuje do galaktycznej serii. Stworzony przez Haynesa USS Callister nadał serialowi zupełnie nowego charakteru i wprowadził powiew świeżości. Epizod wyróżnia się przede wszystkim ironiczną, nieco prześmiewczą formą, która mimo mocnego akcentu humorystycznego pozostawia w widzach nutę niepokoju i głębszej refleksji. USS Callister udowadnia, że twórcy Czarnego lustra chcą eksperymentować, łącząc ze sobą różne gatunki filmowe i wprowadzając różne motywy ich realizacji.

black mirror 4 uss callister 1 class="wp-image-114258"

Nakręcenie spin-offa odcinka jest możliwe dzięki jego otwartemu zakończeniu. Twórcy zostawili sobie zatem furtkę, która może przyczynić się do realizacji planów i rozwinięcia historii opowiedzianej w pierwszym odcinku 4. sezonu Black Mirror.

Nie wiem, czy to ja będę odpowiedzialny za stworzenie tego spin-offa. Myślę, że Charlie Brooker mógłby wrócić do pracy nad tą kontynuacją. Jednak będąc fanem serialu, jak i jego współtwórcą, bardzo chciałbym ponownie pracować z tą ekipą. To byłby dla mnie jako reżysera prawdziwy prezent - dodał twórca USS Callister.

REKLAMA

Na razie nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy kosmicznej załogi z USS Callister. Pomysł stworzenia kontynuacji odcinka nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez producentów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA