REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Tadeusz Woźniak, twórca "Zegarmistrza światła". Kompozytor miał 77 lat

Zmarł Tadeusz Woźniak, jeden z najpopularniejszych kompozytorów i przedstawicieli polskiej muzyki poetyckiej. Był współautorem utworu "Zegarmistrz światła" i autorem piosenek "To będzie syn" czy "Zapach pomarańczy".

08.07.2024
11:36
nie zyje tadeusz wozniak zegarmistrz swiatla
REKLAMA

Informację o śmierci Tadeusza Woźniaka przekazała Biblioteka Narodowa: "Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Tadeusza Woźniaka, wybitnego kompozytora i pieśniarza, przyjaciela Biblioteki Narodowej" - czytamy na stronie instytucji.

REKLAMA

Artysta był autorem muzyki do kilkuset piosenek, inscenizacji teatralnych czy filmów dokumentalnych. Śpiewał nie tylko swoje kompozycje, ale również piosenki takich artystek jak Katarzyna Gaertner i Agnieszka Osiecka. Był współautorem hitu "Zegarmistrz światła", do którego słowa napisał Bogdan Chorążuk, którym w 1972 r. wygrał Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

Nie żyje Tadeusz Woźniak, kompozytor i współautor utworu "Zegarmistrz światła"

Artystę pożegnała również Polska Fundacja Muzyczna, która opublikowała w mediach społecznościowych wzruszający wpis:

Dzisiaj nadeszła do nas wielce smutna wiadomość - odszedł nasz "Zegarmistrz Światła" - Tadeusz Woźniak. Jakim był muzykiem i wykonawcą - nie musimy przypominać wielbicielom jego twórczości. Jak dobrym był człowiekiem - wie każdy, kto miał okazję go znać. Tadeusz był też Przyjacielem Polskiej Fundacji Muzycznej. On sam wsparcia nigdy nie potrzebował, ale na Jego wsparcie zawsze mogliśmy w Fundacji liczyć. O dacie pożegnania Tadeusza powiadomimy, gdy tylko pojawią się szczegóły

- czytamy we wpisie.
Tadeusz Woźniak
REKLAMA

Suita rockowa "Słowo" była ostatnim dziełem Tadeusza Woźniaka, którą artysta skomponował z okazji otwarcia Pałacu Rzeczypospolitej. W maju 2024 r. wraz z kompozytorem wykonali ją również Jolanta Majchrzak, Joanna Kulig, Justyna Schneider, Daniel Olbrychski, Marcin Przybylski, Olek Różanka, Zespół Rocka Progresywnego oraz Sinfonia Varsovia.

Zdjęcie główne: kadr z filmu na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA