REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Ta książka nie ma autora, tytułu ani okładki i jest bestsellerem. Kupują ją fani Taylor Swift

Ilość stron i data premiery, czyli tak naprawdę jedyne informacje, które zostały podane na temat nadchodzącej książki, sprawiły, że znalazła się na 1. miejscu bestsellerów Amazona. Co sprawiło, że czytelnicy zaczęli masowo zamawiać przedpremierowy tytuł? Spekulacje. Fani Taylor Swift szybko połączyli kropki i zaczęli snuć domysły, że książka może być najnowszą autobiografią piosenkarki.

11.05.2023
14:39
Ta książka nie ma autora, tytułu ani okładki i jest bestsellerem. Kupują ją fani Taylor Swift
REKLAMA

Wygląda na to, że Taylor Swift zdołała stworzyć potężny fan base. Swifties, czyli grupa fanów jednej z najbardziej wpływowych artystek wszech czasów, dla swojej idolki zrobią wszystko, z nakręceniem sprzedaży zupełnie nieznanej książki włącznie. Masowe zamawianie tajemniczej pozycji zapewniło jej 1. miejsce na liście bestsellerów Amazona. Jak do tego doszło? Fani Taylor Swift, mając do dyspozycji jedynie liczbę stron, datę premiery i enigmatyczne zapowiedzi, doszli do wniosku, że nadchodząca książka musi być autobiografią autorstwa artystki.

REKLAMA

Czytaj także:

Kto jest autorem tajemniczego bestsellera Amazona? Na pewno nie Taylor Swift

Anonimowa książka, niesiona na fali spekulacji, znalazła się na 1. miejscu listy bestellerów Amazona. Fani, znając jedynie datę premiery, liczbę stron i zapowiedzi książki, które tak naprawdę nie zdradzały niczego konkretnego, doszli do wniosku, że autorką nadchodzącej pozycji jest Taylor Swift. W jaki sposób?

Książka o tytule "4C Untitled Flatiron Nonfiction Summer 2023" wydawnictwa Flatiron Books, która kosztuje prawie 30 dolarów, nie ma zdjęcia okładki, a nazwisko autora lub autorki dopiero zostanie ujawnione. Wiadomo jedynie, że będzie mieć 544 strony, a jej premiera zaplanowana jest na 9 lipca 2023 roku. Te, z pozoru drobiazgowe informacje, wystarczyły jednak fanom Taylor Swift, by rozszyfrować zagadkę, a przy okazji wypromować nadchodzącą książkę.

 class="wp-image-2369860"
Tajemnicza książka stała się bestsellerem Amazona

Jak podaje serwis Variety, na spekulacje, jakoby książkę miała napisać sama Taylor Swift, miało wpływ kilka czynników. Po pierwsze, wydawnictwo Flatiron poinformowało, że tożsamość autora lub autorki zostanie ujawniona 13 czerwca, a liczba 13 jest szczęśliwą liczbą Taylor. Ze szczęśliwą 13-stką ma związek również liczba stron: zsumowanie cyfr 5, 4 i 4 daje wynik 13.

Data premiery również może nasuwać tajemniczy związek piosenkarki z książką. Taylor zapowiedziała premierę swojego najnowszego albumu "Speak Now (Taylor's Version)" na 7 lipca 2023 roku, wspominając przy tym właśnie datę 9 lipca, którą wspomina w piosence "Last Kiss", co może nawiązywać do jej relacji z Joe Jonasem.

REKLAMA
Taylor Swift zapowiedziała premierę nowego albumu, gdzie wspomniała o dacie 9 lipca 2023 roku

Wszystkie domysły i spekulacje, które tak pieczołowicie zbierali fani piosenkarki, są jednak zbiegiem okoliczności. Biorąc pod uwagę fakt, że Taylor Swift koncertuje w ramach trasy The Eras Tour oraz wydaje swój najnowszy krążek, artystka nie byłaby w stanie dodatkowo jeszcze pracować nad swoją autobiografią. Kto jest w takim razie autorem tajemniczej książki? Dowiemy się prawdopodobnie wraz z premierą płyty "Speak Now (Taylor's Version)", czyli na początku lipca 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA