REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się

Taylor Swift pobiła rekord, który zapisze się w historii muzyki

Taylor Swift bije kolejne rekordy. Cztery albumy artystki jako pierwszej kobiety w historii jednocześnie znalazły się w zestawieniu Billboard Top 10.

17.07.2023
15:44
Taylor Swift pobiła rekord, który zapisze się w historii muzyki
REKLAMA

Ogromna popularność Taylor Swift przerodziła się nie tylko w oblężenie wszystkich stadionów na świecie, gdzie akurat odbywają się koncerty piosenkarki - fani tworzą strony, na których udostępniają propozycje outfitów, inspirowane kolejnymi etapami w muzycznym życiu artystki, a w internecie krąży tysiące nagrań z ikonicznej trasy The Eras Tour, która rozpoczęła się na początku tego roku; można powiedzieć, że wręcz napędziła gospodarkę i została okrzyknięta mianem "wielopokoleniowego wydarzenia kulturalnego". Jeśli chodzi o listę Billboard Hot 100, Taylor Swift zdążyła pobić rekord już w październiku 2022 roku, kiedy to jej 10 utworów znalazło się jednocześnie w pierwszej dziesiątce najpopularniejszego muzycznego zestawienia. Teraz artystka pokazuje, że może jeszcze więcej, stając się jedną z najważniejszych twarzy branży muzycznej.

REKLAMA

Taylor Swift pobija kolejny rekord. Cztery albumy artystki uplasowały się na liście Billboard Hot 10

Chodzi o krążki "Folklore", "Lover", "Midnights" oraz "Speak Now (Taylor's Version). Właśnie ten ostatni, znajdujący się obecnie na 1. miejscu Billboardu, zadecydował o pobiciu przez Taylor Swift rekordu, która tym samym stała się pierwszą kobietą w historii z czterema albumami na liście Billboard Hot 10, plasującymi się w czołówce jeszcze za jej życia. Wokalistka dokonała tego po raz pierwszy od niemal 60 lat. Wcześniej rekord pobił Herb Alpert, kiedy w 1966 roku w muzycznym zestawieniu pojawiły się jego krążki "Going Places", "Whipped Cream & Other Delights", "South of the Border" oraz "The Lonely Bull", podaje The Hollywood Reporter.

Nikogo to z pewnością nie dziwi - Taylor Swift jest teraz jedną z najpopularniejszych artystek w branży muzycznej, której bilety na koncerty sprzedają się w mgnieniu oka. Piosenkarka ma swoje pokaźne grono fanów także w Polsce, gdzie już w przyszłym roku wystąpi na PGE Narodowym - wokalistka zagra w Warszawie 1, 2 i 3 sierpnia 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA