REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

James Cameron chce wrócić do "Terminatora"! To ostatnia szansa na solidną kontynuację

"Avatar: Istota wody" cieszy się wysoką frekwencją w kinach i zgarnia pozytywne noty od widzów i krytyków, a tymczasem James Cameron planuje wskrzeszenie innej zapoczątkowanej przez niego serii. Być może doczekamy się trzeciego "Terminatora" w reżyserii legendarnego twórcy.

21.12.2022
20:05
terminator nowy film james cameron reboot avatar
REKLAMA

"Terminator" skończył się na "Dniu sądu" - twierdzą niektórzy, a ja się z nimi zgadzam. Kolejne odsłony, których nie nakręcił James Cameron, nijak miały się do fenomenalnych pierwszych dwóch. Do niedawna byłem zdania, że najlepiej dla tej franczyzy byłoby, gdyby skończyła się na "Mrocznym przeznaczeniu" w 2019 roku. Zwłaszcza, że od momentu umiarkowanego sukcesu finansowego "Ocalenia" z 2009 roku kolejne filmy z serii okazywały się komercyjnymi wtopami.

Gdy jednak posłuchałem, co ma na ten temat do powiedzenia sam Cameron, zmieniłem zdanie.

REKLAMA
Terminator

James Cameron rozważa powrót do Terminatora

Cameron gościł niedawno w podcaście Smartless, gdzie wyjawił, że sprawa zawieszenia cyklu wcale nie została przesądzona. Przeciwnie - trwają rozmowy na ten temat, choć nie podjęto jeszcze żadnych decyzji. Reżyser zdradził, na czym chciałby skupić się w nowym rozdziale:

Gdybym miał zrobić kolejny film o Terminatorze i spróbować ponownie uruchomić tę franczyzę, co jest przedmiotem dyskusji - choć nic nie zostało jeszcze postanowione - skupiłbym się bardziej na temacie sztucznej inteligencji niż opowieści o złych, szalonych robotach.

REKLAMA

Słowa Camerona mogą sugerować reboot, choć - jak wiemy - od momentu wstępnych rozmów do przyklepania scenariusza jest bardzo daleka droga. Inna sprawa, że te strzępki informacji wystarczą, by uradować fanów. Nie dość, że faktycznie trwają rozmowy na temat kolejnego podejścia do marki, to jeszcze sam Cameron jest w nie bezpośrednio zaangażowany. To chyba ostatnia szansa na udany sequel.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA